Кількість сірчистої нафти на експорт в західному напрямку продовжить збільшуватися.
Зарубіжні споживачі російської нафти Urals, які отримують її по трубопроводу "Дружба", двічі з початку 2017 року поскаржилися в Міненерго РФ на якість російської нафти через високий вміст сірки. Про це після засідання Ради споживачів "Транснафти" повідомив її віце-президент Сергій Андронов.
Одну з письмових скарг, за словами Андронова, направила угорська компанія MOL, другого покупця він не розкрив. Топ-менеджер "Транснафти" стверджує, що на якість нафти скаржаться не тільки в Східній, а й у Західній Європі. З представником MOL зв'язатися не вдалося, представник російського Міненерго не відповів на запит, чи отримувало відомство ці листи.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ допоможе "полатати діри" у бюджеті України на 2018 рік
За словами Андронова, автори скарг не висували ніяких вимог, а просто констатували високий вміст сірки в російській нафті. Кількість сірчистої нафти на експорт в західному напрямку продовжить збільшуватися через зростання експорту легкої нафти до Китаю, прогнозує топ-менеджер: частину легкої нафти заберуть із західних експортних напрямків, що збільшить відсоток вмісту сірки в нафті Urals, експортованої через "Дружбу" і Приморськ.
Рівень вмісту сірки в нафті Urals, що транспортується по трубопроводу "Дружба", в 2018 році перевищить поточну норму, сказав Андронов, виступаючи на Раді споживачів. "У 2014 році вміст сірки в експортній нафті, що поставляється по трубопроводу "Дружба", становив 1,61%, в 2018 році прогноз зростання її змісту – 1,8% при нормі 1,75%", – зазначив він.
Граничний рівень вмісту сірки в нафті, що поставляється на російські НПЗ, залишився незмінним з 2014 року – 1,65%, сказав Андронов, зазначивши, що це обумовлене необхідністю дотримуватися технологічних процесів на цих заводах.
Нагадаємо, раніше три лабораторії перевірили якість українського газу. Тим, хто скаржиться на якість блакитного палива, газівники радять перевірити газове обладнання, або замовити індивідуальну експертизу.