Україна завдяки введенню в експлуатацію значних потужностей для виробництва тепла з газу, термомодернізації будинків і зменшенню норм споживання газу заощадила 7,2 мільярда кубометрів газу.
Про це в коментарі журналістам повідомив керівник Держенергоефективності Сергій Савчук, повідомляє “Укрінформ”.
“Починаючи з 2014 року, такі категорії, як населення і бюджет, за два опалювальні сезони заощадили 7,2 млрд кубометрів газу за рахунок утеплення, заміщення і зменшення норм споживання”, – сказав Савчук.
За його словами, Україна повинна йти шляхом створення котелень, що працюють на біологічному паливі, використовувати вітчизняне обладнання і спалювати вітчизняну деревину.
“З 2014 року таких котелень (на біопаливі – Ред.) з’явилося приблизно на 1650 МВт, але як правило, ці невеликі котельні, потужністю 0,5-2 МВт, оскільки вони встановлюються при лікарнях, школах, дитсадках”, – сказав він.
“Але цього року був прийнятий закон, що дозволив продавати тепло не з газу за тарифом, який прив’язаний до ціни газу. 10% дисконт (на тепло з біопалива в порівнянні з теплом з газу – ред.) дає можливість міським бюджетам і населенню економити”, – поінформував Савчук.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ допоможе "полатати діри" у бюджеті України на 2018 рік
Він зазначив, що нові можливості стимулюють інвесторів масштабувати вже існуючі проекти і заходити в інші міста.
“Відходи деревини є всюди, по всій Україні. Інвестор буде дивитися на приклади проектів, які вже працюють і повертають інвестиції. Якщо два-три приклади таких котелень приживуться, за рік-два ми отримаємо бум подібних проектів”, – підкреслив Савчук.
Він додав, що законодавче поле сприяє залученню інвестицій: це і “зелений тариф”, прив’язаний до євро, і можливість укладати довгострокові договори на продаж електричної енергії.
“Єдине, нам необхідно монетизувати субсидії. Подивимося, як запрацює новий механізм надання субсидій, який буде працювати через виробника тепла. Якщо він спрацює добре, то я не бачу в цьому проблем ринку”, – зазначив Савчук.