Апеннінський півострів залежить від блакитного палива і є третім найбільшим споживачем в ЄС.
Про це пише Роберто Джованніні.
Що таке австрійський завод Баумгартен?
Баумгартен - це найбільше газове сховище в Австрії, фінальна точка ряду газопроводів, що йдуть головним чином з Росії і Норвегії. Сюди поставляється близько 40 мільярдів кубометрів газу в рік для постачання країн Європи, в тому числі Німеччини і Італії.
Як сталася аварія на заводі?
За даними австрійських джерел, одна з частин в системі фільтрації, яку замінили в понеділок, вибухнула вночі якраз під час перевірки безпеки, що проводиться експертною організацією Tüv. Вибух став причиною виникнення сильної пожежі, в ході гасіння якого потрібні були зусилля 200 пожежників.
Яка кількість газу проходить по газопроводу з Тарвізіо в Італію?
Транзитний газ з Тарвізіо покриває трохи більше 30% потреби Італії, з яких за 80% відповідає компанія Eni. Таким чином, ця державна компанія була змушена вчора знизити імпорт на 57 мільйонів кубометрів газу, компенсуючи нестачу за рахунок газу, що зберігається в національних сховищах.
Італійські системи зберігання розраховані на це?
Італійські сховища - одні з найбільш великих в Європі, і вони спокійно забезпечували безпеку системи при попередніх кризах в 2006 і в 2012 роках, коли проблеми були пов'язані з труднощами при поставках з Росії. У нас є близько 12,8 мільярдів кубометрів комерційного сховища, а також 4,6 мільярда кубометрів стратегічного резерву, який можна використовувати в разі кризи.
Наскільки важливий газ для Італії?
Італія займає третє місце серед європейських держав за рівнем споживання природного газу (близько 71 мільярда кубометрів в 2016 році), при цьому вона відчуває більшу залежність від імпорту в порівнянні з середньоєвропейськими показниками (приблизно 92% при середньому показнику по Європі в 70%). Росія забезпечує близько 41,3% імпорту, що еквівалентно 38% споживання газу у всій країні.
Яким чином Італія імпортує газ?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отримати субсидію стане складніше
По газопроводу «Транзітгаз» зі Швейцарії довжиною 293 кілометри проходить 18 мільярдів кубометрів газу з Голландії та Норвегії. По газопроводу Tag довжиною 1018 км з Австрії проходить 40 мільярдів кубометрів російського газу на рік. Трубопровід «Зелений потік» (Green Stream) - найдовший підводний газопровід: при протяжності близько 520 кілометрів він з'єднує Лівію з Сицилією і забезпечує 8 мільярдів кубометрів газу в рік. Газопровід Ttpc складається з двох ліній протяжністю 370 кілометрів від кордону між Тунісом і Алжиром до узбережжя Середземного моря, де вони з'єднуються з підводним газопроводом Tmpc з провідної здатністю в 33,5 мільярда кубометрів на рік. Цей тракт - частина ще більш протяжного газопроводу «Трансмед» (2200 кілометрів), прокладеного від Алжиру до Сицилії і досягає безпосередньо Паданськой рівнини. Є також і заводи-регазифікатор: Панігалья (Panigaglia) у Ля Спеції дає близько 2 мільярдів кубометрів на рік. Інший розташований в морі біля берегів Ровіго: його продуктивна здатність становить 8 мільярдів на рік. Термінал регазифікації Olt в море у Ліворно володіє продуктивної здатністю в 3,75 мільярдів кубометрів на рік.
На стадії будівництва зараз перебувають газопровід Tap з Азербайджану, початок його експлуатації заплановано на 2020 рік, а також газопровід «Галс» (Galsi), який починаючи з 2018 року буде забезпечувати 8 мільярдів кубометрів на рік з Алжиру в Італію через Сардинію. У національній енергетичній стратегії (SEN) уряд передбачив подальші інвестиції в розширення можливостей імпорту газу в нашу країну.
Які можуть бути наслідки при виникненні нових труднощів при поставках з Росії?
Протягом двох тижнів проблем не виникне, як кажуть газівники.
Далі в разі тривалішої припинення поставок буде запущений екстрений план, який передбачає розподіл газу за талонами, починаючи з промислових споживачів і електростанцій комбінованого циклу, при цьому комунальних послуг це торкнеться тільки в разі крайньої необхідності.