Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Нафтогаз" програв "Газпрому" суд на $2 млрд

 • Джерело: interfax.com.ua.  → Ключові теги: Нафтогаз, Газпром

  Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь "Газпрому" суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $ 2,02 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення.

  08_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)


  Про це повідомили в прес-службі російського "Газпрому".

  За даними російської компанії, суд також зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати і оплачувати 5 млрд куб. м газу. У той же час 5 млрд куб. м є річним контрактним кількістю (ГКК), тоді як припустима зміна ГКК становить 20%, тобто обов'язковий до покупки обсяг становить 4 млрд куб. м.

  В "Газпромі" також повідомили, що суд відмовив "Нафтогазу" в праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року квітень 2014 року і у стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року в сумі близько $ 14 млрд . Суд також зазначив, що до контракту не повинно застосовуватися ні європейське, ні українське антимонопольне законодавство, встановив обов'язковість застосування положень "бери-або-плати" до закінчення терміну дії контракту.

  "Арбітри визнали чинними основні положення контракту і задовольнили більшу частину вимог" Газпрому "про оплату поставленого газу, що поклали початок розгляду", - коментує російська компанія.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пішов на дно" державний банк

  Як повідомлялося, раніше НАК "Нафтогаз України" заявив про те, що виграв арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу по всіх спірних питаннях.

  Зокрема, Арбітражний суд повністю відхилив вимоги "Газпрому" щодо положенню контракту "бери або плати" на суму $ 56 млрд за поставки газу в 2009-2017 роках.

  "Нафтогаз" домігся зменшення майбутніх обов'язкових річних обсягів більш ніж 10 раз відповідно до його фактичними потребами в імпорті газу ", - повідомили в компанії. Згідно з контрактом від 2009 року обов'язковий обсяг для покупки" Нафтогазом "становив 33 млрд кубометрів на рік.

  Крім того, ціна газу, отриманого "Нафтогазом" у другому кварталі 2014 року, який був відібраний, але не оплачений, знижена на 27% - з передбачених контрактної формулою $ 485 за тис. Кубометрів до $ 352 за тис. Куб. м.

  "Завдяки перегляду контрактної ціни" Нафтогаз "зекономив $ 1,8 млрд на газі, отриманому в 2014-2015 роках", - зазначали в компанії.

  "Нафтогаз" оцінює загальний позитивний ефект рішень арбітражу в більш $ 75 млрд за весь термін дії контракту на поставку газу ", - заявили в НАК.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми