Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард пообіцяла президенту України Петру Порошенко виділити черговий транш фінансової допомоги розміром 1,9 мільярда доларів в травні 2018 року за умови виконання кількох поставлених МВФ завдань.
Головною з них як і раніше називається закон про Антикорупційне суді (АКС), за яким адміністрація президента погодилася з більшістю вимог фонду. Останній законопроект на цю тему був внесений до Верховної Ради в кінці грудня, але МВФ він не влаштував.
Головною претензією з боку фонду стало збереження АКС в судовій системі України, тоді як МВФ вимагав для нього окремий статус. У МВФ відзначали, що Антикорупційний суд може бути завалений іншими справами, в результаті чого на боротьбу з корупцією не вистачить часу. Крім того, у фонді були незадоволені порядком призначення суддів.
Адміністрація президента України пообіцяла внести правки. У той же час перед нею стоїть завдання підвищення тарифів на газ. МВФ вимагає підняти їх на 17 відсотків з квітня, проте Київ продовжує чинити опір цій умові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні різко зросте ціна на бензин і комуналку
У грудні 2017 року ТАСС з посиланням на джерела в МВФ повідомив, що Україна в найближчі 10-15 років буде потребувати кредитних програмах фонду. «Україна приречена мати програми з Фондом в найближчі 10-15 років, тому що на 2019 рік у них доведеться стрибок платежів по кредитах, в тому числі від МВФ, від США, від Євросоюзу», - сказав він.
В на початку 2015 року МВФ затвердив нову кредитну програму України на 17,5 мільярда доларів, яка прийшла на зміну попередній програмі від 2014 року, що залишилася недовиконаним. Нова програма розрахована на п'ять років, в її рамках влади України вже отримали чотири транші на 8,38 мільярда доларів. Останній переклад був зроблений 5 квітня 2017 року.