Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Газ може подорожчати до 10 тисяч гривень: що буде з комуналкою?

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: газ, комуналка, тарифи

    План "Нафтогазу" передбачає підвищення цін на паливо на 73% в цьому році.

    0826_146792_naftogaz.jpg (56.69 Kb)

    Схоже, газ в 2018 році істотно подорожчає. Головне питання - на скільки. За останній місяць було озвучено вже кілька варіантів, і по самому негативним сценарієм до кінця року він може зрости в ціні на 73%.

    Чого хоче "Нафтогаз"
    Нещодавно в пресу потрапив проект фінансового плану НАК Нафтогаз України. Згідно з цим документом, ціна газу для населення України та підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) з 1 квітня 2018 року може збільшитися на 62% - з 4,9 тис. До 8,03 тис. Грн за 1 тис. Куб. м. (без ПДВ), якщо умови постанови №187 від 22 березня 2017 року, що визначає ціну на газ, не будуть змінені.

    Також наголошується, що в подальшому, з жовтня 2018 року, ціна газу може зрости на 73% в порівнянні з діючою на даний момент ціною до 8,5 тис. Грн за 1 тис. Куб.м (без ПДВ). Якщо додати сюди ПДВ, то ми отримаємо 10,2 тисячі гривень.

    Правда, цей варіант фінансового плану газового монополіста був заблокований урядом. І тому поки не зрозуміло, чи вдасться Нафтогазу продавити свій варіант.

    Що важливіше - вибори або кредит МВФ?
    По суті, український уряд перебуває в досить двозначному становищі. З одного боку, на нього тисне МВФ і вимагає підвищення цін на паливо, з іншого, якщо в рік перед виборами ще раз підвищити ціни, то можна недорахуватися значної кількості голосів виборців. Чи не допоможе навіть масована інформаційна атака, яка буде пояснювати споживачеві, що підвищені ціни на паливо - це перемога ринкової економіки і благо для самого споживача.

    Проста людина закономірно запитує, якщо у нас ціни як в Європі, то коли ж будуть і зарплати, як в Європі? Не всім же в Польщу на роботу виїжджати.

    У підсумку, ми бачимо метання чиновників з Кабміну. Спочатку в уряді говорили про те, що допускають підвищення цін на газ з квітня на 8%. Але через якийсь час ця інформація була спростована. Потім Володимир Гройсман підтвердив, що переговори з МВФ щодо ціни газу все-таки ведуться.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бізнес повинен платити українцям більші зарплати - міністр

    Підвищувати повинні були ще восени
    Згідно з чинним механізмом зміни тарифів, який встановлений урядовою постановою №187, ціни на газ та інші комунальні послуги повинні переглядатися двічі на рік. Черговий перегляд повинен був пройти 1 липня минулого року і вступити в силу 1 жовтня. Згідно з чинною методикою, тоді тариф повинен був вирости приблизно на 18%. Але уряд проігнорував власні ж нормативні документи.

    Кабмін потім запропонував з 1 квітня повністю відійти від принципу визначення ціни газу для населення і перегляду її кожні 6 місяців в залежності від ціни імпортного паритету. Якщо постанова набере чинності, то ціна буде визначатися на рік - з 1 квітня 2018 по 1 квітня 2019 р так далі.

    Експерти кажуть, що таким чином Кабмін змінює механізм формування цін на газ.

    - Згідно з нині діючим механізмом, ціни на газ потрібно було міняти частіше, і вони повинні були бути ближче до поточними цінами імпорту, - каже співзасновник "Фонду енергетичних стратегій" Дмитро Марунич. - Якщо брати імпортні ціни за рік, та ще й за мінімальним курсом, то таким чином можна трохи зменшити подорожчання. Крім того, в новій методиці визначення тарифів хочуть прибрати транспортну складову від німецького хаба до українського кордону, що також може зробити імпортний газ трохи дешевше. Чому це робиться? Очевидно, що уряд намагається уникнути різкого зростання цін на паливо. Але така методика формування тарифів призведе до того, що витрати на покупку імпортного реверсного газу і продаж його в Україні за нижчою ціною ляжуть на плечі "Нафтогазу".

    Як виросте комуналка
    Зміна ціни на газ практично не хвилює жителів багатоквартирних будинків. В сучасних багатоповерхівках почали встановлювати електроплити, а жителі квартир з газовими плитами платять не такі вже й великі суми. А ось ціна тепла і гарячої води - це основні суми в платіжках.

    Як же подорожчає комуналка, якщо подорожчає газ? Енергетичний експерт Юрій Корольчук каже, що в тарифі на опалення і гарячу воду 60% - це природний газ.

    Тобто, якщо газ подорожчає на 72%, як цього хоче Нафтогаз, то платіжка за тепло і гарячу воду повинна збільшитися мінімум на 43%. Для прикладу, якщо зараз ви платите за опалення 1000 гривень на місяць, то після підвищення ваш рахунок складе вже 1430 грн.

    Якщо ж тариф підвищиться лише на 8%, то вода і тепло подорожчають на 5%.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми