Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Експерти розповіли чи буде дешевий бензин

 • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: бензин

  Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив державній фіскальній службі і антимонопольному комітету проаналізувати ситуацію на ринку палива. Дослідити, за якою ціною нафтопродукти завозять до країни і за якою продають.

  53_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Як формується ціна і чому дорожчає бензин.

  Сергій Куюн, директор консалтингової групи "А-95":

  "Підвищення цін на бензин має дві складові. По-перше — це подорожчання нафти у світі. По-друге — девальвація гривні. Якщо все поєднати, побачимо ту вартість палива, яку маємо зараз", - каже Сергій Куюн.

  Експерт зазначив, що бензин не подешевшає без зміцнення національної валюти чи зменшення світових цін на нафту. Ніхто не змусить компанії торгувати собі на збиток.

  Бензин не подешевшає без зміцнення національної валюти чи зменшення світових цін на нафту

  "Говорити про зниження ціни поки рано. У найближчий час очікуємо подорожчання бензину на 50 копійок чи гривню у мережах, які торгують в економ-сегменті. На великих АЗС ціни вже виросли. Надалі я впевнений, що ціна бензину зменшиться, як тільки з'являться сприятливі для цього чинники. Вже маємо непогані новини. Так, призупинилося падіння гривні, трохи заспокоївся світовий ринок. Нафта трохи подешевшала. Тому є обережний оптимізм з приводу того, що ріст цін зупиниться. Щоправда бувало так, коли після зменшення вартість зростала з новою силою", - пояснив Сергій Куюн.

  Олександр Сіренко, аналітик консалтингової компанії "Юпеко":

  "Кожна компанія за власними правилами визначає націнку. Для одних 5 гривень на літрі — це нормально, для інших — 2-3 гривні. Тому зараз можна купити літр А-95 як по 32 гривні, так і по 29,5. Насамперед Володимир Гройсман має розуміти, що це уряд не втримав у грудні та січні гривню. Долар був майже по 29 гривень, а євро — по 35. Показники валютного ринку для України дуже важливі. Багато чого залежать від імпортних поставок. Наприклад, енергоносії. Ми витрачаємо близько $3-4 мільярдів на нафтопродукти. Найближчі два тижні бензин не дорожчатиме — це гарний сигнал для споживача. Щоправда будуть коливання на ринку скрапленого газу. Адже подорожчало дизпаливо, яке безпосередньо впливає на собівартість автогазу", - наголошує Олександр Сіренко.

  Сьогодні ціни на нафтопродукти економічно обґрунтовані

  Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів науково-технічного центру "Психея":

  "Якщо фіскальна служба разом із антимонопольним комітетом виявлять порушення, мають вжити необхідних заходів. Водночас антимонопольний комітет не впливає на ціноутворення палива. Він лише досліджує ринок і перевіряє повноту сплати зборів трейдерам. Оскільки ринок нафтопродуктів — вільний і конкурентний", - каже Геннадій Рябцев.

  На думку експерта, сьогодні ціни на нафтопродукти економічно обґрунтовані.

  "На вартість нафтопродуктів впливають два основні чинники — це митна вартість на кордоні і курс гривні. Україна завозить близько 85% палива. По-друге, купує його за валюту. Щоб закупити партію нафтопродуктів, трейдерам потрібно купити євро на міжбанківському ринку за комерційною ціною. А не за курсом НБУ. Далі купити партію нафтопродуктів у виробника. Після чого доставити його на АЗС. Якщо гривня стабілізується і ціни на кордоні підуть вниз, ми побачимо стабілізацію вартості бензину. Власне сьогодні це відбувається. Так, бензин марки А-95 за останній тиждень у ціні не змінився. Вартість дизпалива теж стабільна. Тому виникає питання, де був Гройсман, коли ціни тільки почали рости", - додав Геннадій Рябцев.

  Юрій Корольчук, голова спостережної ради Інституту енергетичних стратегій:

  "На жаль, перспективи сумні для тих, хто чекає зниження цін на заправках. Останні тенденції свідчать, що ріст буде продовжуватися", - прокоментував Юрій Корольчук.

  Гривня має зміцнитися ще мінімум на 50-70 коп., щоб говорити про зменшення вартості бензину

  За його словами, коливання курсу валют, яке є сьогодні не вплине на здешевлення палива. Гривня має зміцнитися ще мінімум на 50-70 коп., щоб говорити про зменшення вартості бензину.

  "Логіка в заяві уряду є. Адже відбулося доволі різке підвищення вартості нафтопродуктів на АЗС. Щоправда, з однієї сторони уряд не має відношення до вартості бензину, бо це не регульований ринок. З іншої сторони, потрібно слідкувати, щоб не було зловживань. Адже трейдери мають запас на заправках і нафтобазах. Коли зростає ціна на нафту, вони одразу підвищують вартість пального. Незважаючи на те, що бензин куплений ще за попередньою ціною. Говорити про те, що заправки сьогодні збиткові — не можна. Тоді вони не працювали б", - підсумував Корольчук.

  Літр бензину марки А-95 у середньому по Україні коштує 30,69 грн. Залежно від АЗС, вартість пального коливається від 28,39 до 32,99 грн/л. Дизпаливо в середньому коштує 28,56. Автомобільний газ у середньому продають по 13,12 грн/л. Мінімальна вартість на мережевих АЗС — 12,24, максимальна — 13,99.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми