Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Політолог: ціну на газ підвищать мінімально, а не так, як вимагає МВФ

 • Джерело: replyua.net.  → Ключові теги: газ, МВФ

  Серед рекомендацій МВФ, від яких залежить отримання чергового траншу, є позиція, що стосується ціни на газ. Зокрема, мова йде про зобов'язання за програмою України і МВФ, які передбачають, що Україна повинна підняти ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня імпортного паритету. На думку МВФ, зростання цін буде сприяти розвитку вільного ринку газу та стимулювати українців економно споживати енергоносії. Зрозуміло, що Україна не буде відмовлятися від взятих на себе зобов'язань. У той же час, всі прекрасно розуміють, що підвищення цін газ для населення в непростий соціально-економічної ситуації для ряду груп населення може виявитися непомірним навантаженням і привести до зростання неплатежів взагалі.

  1786_14620586_gaz.jpg (32.34 Kb)

  Про це український політолог Олеся Яхно-Белклвская зазначила в ефірі одного з телеканалів.

  Вона зазначає, що дуже важливим є те, як пройдуть переговори уряду Гройсмана з МВФ, в ході яких буде верифицирована формула ціни на газ. Тим більше, що приклад досягнення компромісу зі складних питань між МВФ і Кабміном вже є, зокрема, в питанні пенсійного віку. Всі прекрасно пам'ятають, як ще рік тому підвищення пенсійного віку до 65 років звучало майже як неминуче. І, тим не менше, цього не сталося. І, внаслідок переговорів уряду і МВФ було досягнуто компромісу і обраний варіант змін, що стосуються пенсійного стажу. Політолог прогнозує, що в поточних умовах уряд буде виходити з позиції, що, якщо зростання ціни на газ і буде, то він повинен бути мінімальним. Як відомо, фінансовий план «Нафтогазу України» на 2018, де передбачається щоквартальне зростання цін (на 17%, 62%, 73%), Кабмін не прийняв і відправив на доопрацювання.

  Олеся Яхно-Білківська зазначила, що план суперечить чинному постановою КМУ №187. Постанова, до якого апелює «Нафтогаз», і згідно з яким він нібито становив свій фінплан, закінчує свою дію 01.04.2018. Але навіть, якщо «Нафтогаз» прораховував ціни, згідно умов постанови 187, то зростання цін щоквартально все одно неможливий. Тому в уряді вважають, що зазначені ціни - це власна ініціатива «Нафтогазу». Ще один важливий момент, прем'єр вказав, що у фінплані «Нафтогаз» хотів закласти дуже високі витрати на утримання центрального апарату - понад 2 млрд., А середня зарплата в центральному апараті на рівні 150 тисяч грн.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Xiaomi випустить смарт-браслет Xiaomi випустить смарт-браслет
Смарт-браслет Xiaomi Mi Band 3 став хітом продажів, ледь з’явившись на ринку. Однак незважаючи на всі переваги новинки, багатьом користувачам не виста...
Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі Рейтинг найпопулярніших браузерів у світі
Найпопулярніший мобільний браузер Google Chrome. Ним користують майже 55% осіб.
Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні Apple та Samsung знайшли компроміс у патентній війні
Сума виплат за порушення патентів навряд чи вплине на чистий прибуток компаній.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми