Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна заплатить ЄС за переговори з "Газпромом"

  • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: Газпром, Україна, ЄС

    Активізувалося питання спільного управління українською ГТС з однієї з європейських компаній. І поки в опозиції кажуть про передачу нашої «труби» в управління і втрати грошей від транзиту, Кабмін заявляє про безальтернативність такого варіанту і модернізації застарілих потужностей.

    12_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)

    Тему активізували в «Батьківщині». За словами нардепа Івана Крулько, мова йде про передачу 49% ГТС в управління або приватну власність. «Влада планує аферу, яка може коштувати країні майбутнього, - заявив нардеп. - Ідеологи, президент Петро Порошенко і голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв, вважають, що потрібно передати ГТС якимось іноземцям: мовляв, вони краще будуть керувати ».

    Заступник голови фракції Сергій Соболєв конкретизував «Вістям» претензії. «У рік за контрактом Україна отримує від РФ близько $ 3 млрд (і це з урахуванням рішення арбітражу в Стокгольмі) - і якщо в планах продати 49% ГТС, ми втратимо $ 1,4-1,5 млрд на рік прямих доходів від бізнесу, - уточнив Соболєв. - На моїй пам'яті, це вже четверта спроба передати ГТС в управління. Такі переговори вели Ігор Бакай (екс-глава ДУСі), Євген Марчук. А потрібно працювати над продовженням контрактів і блокуванням запуску проекту РФ "Північний потік - 2" ».

    «Поки йде лише презентація європейськими компаніями умов, на яких вони готові управляти спільно з" Укртрансгазом "(або ПАТ" Магістральні трубопроводи України "). Після цього уряд визначить критерії, за якими буде визначено компанію. Про лізинг також мови бути не може - ті ж словаки хочуть лише допомогти в управлінні, без входження в право власності або прямий приватизації, - сказав "Вістям" Домбровський. - Що стосується газових контрактів, то вступати в діалог з РФ після Криму, Донбасу і двох рішень в Стокгольмі буде ... складно. Наш стратегічний партнер в цьому питанні - Євросоюз, зацікавлений в максимальних поставках через нашу ГТС ».

    Домбровський також підтверджує намір європейських компаній інвестувати в розвиток української «труби».

    «Нашому коридору більше 40 років, а" Північний потік - 2 "будується за сучасними технологіями - ніби порівнювати« Москвич »з« Тойотою ». І кожна з компаній презентувала своє бачення реформування нашої ГТС », - заявляє нардеп Олександр Домбровський.

    За словами Кістіона, до кінця березня Кабмін обіцяє сформувати свої вимоги до майбутнього партнера, виходячи з цих пропозицій. «Судячи з попередніх заяв, Україна готова працювати з новим партнером на засадах концесії або оренди. Але реакція компаній була однозначною: ніхто з них не готовий вкладати кошти в модернізацію і бути технічним партнером, адже немає гарантії, що РФ забезпечить обсяг транзиту, - пояснив "Вістям" голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. - В принципі, партнерство буде розподілятися таким чином: Україна транспортує, а 90% завдань "керуючого партнера" ​​- проводити переговори з "Газпромом" ».

    Європейці зароблять двічі

    Цей момент ключовою: після 31 січня німці дали РФ дозвіл на будівництво нитки «Північного потоку - 2» по дну Балтики (витрати на підводну прокачування газу менше, ніж через Україну і Польщу). Тепер Київ спішно занепокоївся дипломатичною роботою по «збивання» потоку і вже привернув в «коаліцію» Молдову, Польщу, Литву і Латвію. Правда, ніхто з них не може перешкоджати будівництву (а можуть фіни, шведи і данці, залежні від РФ або Німеччині). «Україна розраховує зберегти транзит за допомогою партнерства, і інших варіантів уже немає. "Північний потік - 2" буде запущений, надія лише на те, що "Газпром" перенесе здачу, продовживши передавати обсяги газу на кордоні з Україною », - пояснив Дмитро Марунич.

    До речі, обсяг прокачування газу через нашу ГТС (зараз близько 80 млрд кубометрів / рік) приблизно дорівнює двом ниткам: Північному і Турецькому потокам. Ще одним спостереженням поділився Юрій Корольчук. «У переговорах з європейської сторони беруть участь представники технічного блоку - зазвичай вони структурно від компаній відділені. Але навіщо, адже компанії не хочуть виступати нашим технічним партнером? За 10 років техоснащення і рівень персоналу "Укртрансгазу" серйозно впали. У європейців є бажання брати участь в техобслуговуванні за наші ж гроші, а це до 30% від всієї нашої прибутку: так вони зароблять на нас двічі», - говорить експерт.

    Проект курирує віце-прем'єр з сфери Володимира Гройсмана, Володимир Кістіон (він веде засідання робочої групи з відбору партнерів для управління ГТС). Також, за словами співрозмовників «Вістей», в процесі щільно задіяний Євробанк реконструкції та розвитку. В участі зацікавлений десяток компаній з усієї Європи - пропозиції Києву вже відправили компанії Словаччини та Італії (Eustream і Snam), Нідерландів і Франції (Gazunie і GRTgaz), компанії з Польщі (GAZsystem), Греції (Desfa), Іспанії (Reganosa), Німеччини (Verbunddnelz Gaz AG), Бельгії (Fluxys) і Румунії (Transgaz). «При цьому були дані, що словаки і італійці ведуть мову про лізинг (тобто Україна втратить право власності на частину ГТС - Авт.), Але це складний механізм, якого поки навіть немає в законодавстві», - каже нам експерт в галузі енергетики Дмитро Марунич.

    Лізинг, концесія, оренда

    У профільному комітеті Ради парирують: питання продажу ГТС не варто. В.о. голови комітету Олександр Домбровський пояснив «Вістям», що мова йде лише про спільне управління ГТС з європейськими партнерами.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми