Канцлер Німеччини Ангела Меркель шукає альтернативи поставкам газу з Росії і Норвегії, щоб знизити залежність від обох країн. В якості найбільш реальної заміни уряд Меркель розглядає будівництво терміналів з прийому зрідженого природного газу (СПГ).
Про це повідомляє агентство Bloomberg.
Агентство відзначає, що перебудова в користь СПГ-терміналів укладена в коаліційній угоді за підсумками недавніх виборів в бундестаг. Угода передбачає розвиток СПГ-галузі протягом чотирьох років. «Меркель підтримує будь-які ініціативи, які спрямовані на подальшу диверсифікацію поставок газу», - заявила агентству прес-секретар міністерства економіки і енергетики Беата Барон.
На даний момент у Німеччині немає власного СПГ-терміналу. Найбільш реальним варіантом називається будівництво терміналу в Брюнсбюттель, вартість проекту оцінюється в 500 мільйонів євро. Відкрити термінал планується в 2022 році. Ще один проект аналогічної вартості може з'явитися в Дуйсбурзі, однак реалізувати його в такі стислі терміни не представляється можливим. При цьому Меркель, як зазначає агентство, підтримує і російський проект «Північний потік-2».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В яких областях України найнищі зарплати
Тарек Суок, віце-президент трейдингової компанії Tellurian Inc. переконаний, що Німеччині слід розробляти СПГ-галузь, щоб мати додаткові аргументи в переговорах з Москвою. «Подивіться на Литву. Вкладення в СПГ-термінал наділило їх варіантами і повернуло росіян за стіл переговорів », - зазначив він.
В рамках Паризького угоди по клімату Німеччина обіцяла до 2050 року відмовитися від використання вугілля і звести викиди шкідливих речовин в атмосферу до нуля. Для цього країна переходить на газ, скорочуючи споживання нафти і вугілля, а також вкладається в розвиток альтернативних джерел енергетики, зокрема сонячні ферми.