Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Росію знову врятують нафтодолари

  • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: Росія, нафта

    Доходи від продажу нафти склали 93,3 мільярда доларів, збільшився експорт нафти в Китай та Індію.

    2127_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Незважаючи на суперечливі заяви російських чиновників про можливість продовження угоди про скорочення видобутку нафти з Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК), цифри і раніше свідчать про те, що Росія отримує значну фінансову вигоду від цієї угоди з точки зору рівня доходів.

    За один 2017 років Russian Federation отримала майже 20 мільярдів доларів додаткового доходу від експорту нафти після того, як продала її на суму 93,3 мільярда доларів в порівнянні з 73,7 мільярда в 2016 році, згідно з офіційними даними, опублікованими на минулому тижні.

    Схоже, що зниження цін на нафту з 2014 року справила значний вплив на рівень доходів Росії. Так, в 2014 році країна продала нафти на суму 154 мільярдів доларів, а в 2015 році в зв'язку з різким падінням цін на нафту доходи знизилися до 89,5 мільярда доларів. Ці цифри демонструють ступінь зацікавленості Росії у приєднанні до угоди з країнами ОПЕК. Нещодавно агентство «Блумберг» (Bloomberg) опублікувало інтерв'ю свого телеканалу з міністром енергетики Росії Олександром Новаком, в якому він заявив, що його країна буде підтримувати угоду ОПЕК до кінця. У той же час він пояснив, що це зовсім не означає, що Росія не вийде з угоди в разі досягнення поставленої перед ним мети, якої є встановлення балансу на ринку нафти.

    Також Новак зазначив, що Росія може почати переговори про вихід з угоди з ОПЕК на початку третього або четвертого кварталу цього року, якщо ринок прийде до балансу, додавши, що не виключає підняття цього питання на наступній зустрічі міністрів, яка відбудеться в червні у Відні.

    Те, про що сказав Новак в своїх коментарях, суперечить інтересам міністрів країн ОПЕК, які в даний час прагнуть утримати Росію і інших виробників нафти в договорі навіть після закінчення його терміну в 2019 році, проте майбутній формат угоди може відрізнятися від його поточної версії. Міністр енергетики Росії і його колега з Саудівської Аравії Халед аль-Фалех досягли згоди по одному пункту, який передбачає, що вихід з угоди повинен відбуватися поступово після закінчення його терміну дії.

    Хто є імпортером російської нафти?

    У минулому році спостерігалося невелике зниження російського експорту сирої нафти, але це не спричинило суттєвих змін в списку країн, які її імпортують. Китай досі займає лідируючі позиції.

    Історично склалося, що Нідерланди були провідним імпортером нафти з Росії, про це свідчать російські офіційні статистичні дані, опубліковані минулого тижня, проте ситуація змінилася в 2015 році, коли левову частку російської нафти став отримувати Китай.

    Ось уже другий рік поспіль Китай займає перше місце в списку країн-імпортерів російської нафти, навіть після того, як російський експорт в цілому скоротився з 254,8 мільйона тонн нафти в 2016 році до 252,6 мільйона тонн в 2017 році.

    У минулому році Росія експортувала в Китай 52 мільйони тонн нафти на суму 20,6 мільярда доларів, у порівнянні з показником за 2016 рік: 47 мільйонів тонн нафти на суму 14 мільярдів доларів.

    Політичні угоди і будівництво інфраструктури для експорту з Росії в Китай сприяли збільшенню обсягу експорту нафти в цю країну. Крім того, Росія розробляє нові плани розвитку в цій галузі.

    Друге місце в списку займають Нідерланди, куди Росія експортувала близько 47 мільйонів тонн нафти в минулому році на суму 17 мільярдів доларів, у порівнянні з 49 мільйонами тонн в 2016 році.

    Незважаючи на зниження обсягу експорту в Нідерланди в минулому році, доходи Росії від продажу збільшилася в зв'язку з підвищенням цін на нафту. Так, в 2016 році дохід склав всього 13 мільярдів доларів.

    Що стосується десяти найбільших імпортерів російської нафти, то це такі країни: Китай, Нідерланди, Німеччина, Білорусь, Польща, Італія, Південна Корея, Фінляндія, Японія та Словаччина.

    Новим напрямком експорту російської нафти стала Індія, поставки в яку раніше практично не здійснювалися, однак, в минулому році експорт нафти в цю країну значно збільшився. За даними російської статистики, в 2014 році Москва не поставляла нафту до Індії, в 2015 році вона експортувала туди 0,145 мільйона тонн нафти, а в наступному році експорт зріс до 0,281 мільйона тонн. Експорт нафти в Індію за 2017 рік збільшився приблизно в 10 разів і склав 2,84 мільйона тонн сирої нафти.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми