Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Росію знову врятують нафтодолари

 • Джерело: inosmi.ru.  → Ключові теги: Росія, нафта

  Доходи від продажу нафти склали 93,3 мільярда доларів, збільшився експорт нафти в Китай та Індію.

  2127_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)


  Незважаючи на суперечливі заяви російських чиновників про можливість продовження угоди про скорочення видобутку нафти з Організацією країн-експортерів нафти (ОПЕК), цифри і раніше свідчать про те, що Росія отримує значну фінансову вигоду від цієї угоди з точки зору рівня доходів.

  За один 2017 років Russian Federation отримала майже 20 мільярдів доларів додаткового доходу від експорту нафти після того, як продала її на суму 93,3 мільярда доларів в порівнянні з 73,7 мільярда в 2016 році, згідно з офіційними даними, опублікованими на минулому тижні.

  Схоже, що зниження цін на нафту з 2014 року справила значний вплив на рівень доходів Росії. Так, в 2014 році країна продала нафти на суму 154 мільярдів доларів, а в 2015 році в зв'язку з різким падінням цін на нафту доходи знизилися до 89,5 мільярда доларів. Ці цифри демонструють ступінь зацікавленості Росії у приєднанні до угоди з країнами ОПЕК. Нещодавно агентство «Блумберг» (Bloomberg) опублікувало інтерв'ю свого телеканалу з міністром енергетики Росії Олександром Новаком, в якому він заявив, що його країна буде підтримувати угоду ОПЕК до кінця. У той же час він пояснив, що це зовсім не означає, що Росія не вийде з угоди в разі досягнення поставленої перед ним мети, якої є встановлення балансу на ринку нафти.

  Також Новак зазначив, що Росія може почати переговори про вихід з угоди з ОПЕК на початку третього або четвертого кварталу цього року, якщо ринок прийде до балансу, додавши, що не виключає підняття цього питання на наступній зустрічі міністрів, яка відбудеться в червні у Відні.

  Те, про що сказав Новак в своїх коментарях, суперечить інтересам міністрів країн ОПЕК, які в даний час прагнуть утримати Росію і інших виробників нафти в договорі навіть після закінчення його терміну в 2019 році, проте майбутній формат угоди може відрізнятися від його поточної версії. Міністр енергетики Росії і його колега з Саудівської Аравії Халед аль-Фалех досягли згоди по одному пункту, який передбачає, що вихід з угоди повинен відбуватися поступово після закінчення його терміну дії.

  Хто є імпортером російської нафти?

  У минулому році спостерігалося невелике зниження російського експорту сирої нафти, але це не спричинило суттєвих змін в списку країн, які її імпортують. Китай досі займає лідируючі позиції.

  Історично склалося, що Нідерланди були провідним імпортером нафти з Росії, про це свідчать російські офіційні статистичні дані, опубліковані минулого тижня, проте ситуація змінилася в 2015 році, коли левову частку російської нафти став отримувати Китай.

  Ось уже другий рік поспіль Китай займає перше місце в списку країн-імпортерів російської нафти, навіть після того, як російський експорт в цілому скоротився з 254,8 мільйона тонн нафти в 2016 році до 252,6 мільйона тонн в 2017 році.

  У минулому році Росія експортувала в Китай 52 мільйони тонн нафти на суму 20,6 мільярда доларів, у порівнянні з показником за 2016 рік: 47 мільйонів тонн нафти на суму 14 мільярдів доларів.

  Політичні угоди і будівництво інфраструктури для експорту з Росії в Китай сприяли збільшенню обсягу експорту нафти в цю країну. Крім того, Росія розробляє нові плани розвитку в цій галузі.

  Друге місце в списку займають Нідерланди, куди Росія експортувала близько 47 мільйонів тонн нафти в минулому році на суму 17 мільярдів доларів, у порівнянні з 49 мільйонами тонн в 2016 році.

  Незважаючи на зниження обсягу експорту в Нідерланди в минулому році, доходи Росії від продажу збільшилася в зв'язку з підвищенням цін на нафту. Так, в 2016 році дохід склав всього 13 мільярдів доларів.

  Що стосується десяти найбільших імпортерів російської нафти, то це такі країни: Китай, Нідерланди, Німеччина, Білорусь, Польща, Італія, Південна Корея, Фінляндія, Японія та Словаччина.

  Новим напрямком експорту російської нафти стала Індія, поставки в яку раніше практично не здійснювалися, однак, в минулому році експорт нафти в цю країну значно збільшився. За даними російської статистики, в 2014 році Москва не поставляла нафту до Індії, в 2015 році вона експортувала туди 0,145 мільйона тонн нафти, а в наступному році експорт зріс до 0,281 мільйона тонн. Експорт нафти в Індію за 2017 рік збільшився приблизно в 10 разів і склав 2,84 мільйона тонн сирої нафти.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми