Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Олігархи "захопили" всі газові родовище в Україні

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: олігархи, газ

  В Україні від початку року видали понад 474 спеціальних дозволів на користування нафтогазовими ділянками надр. З них 267 належать держпідприємствам. 204 знаходиться у власності приватних компаній.

  8604_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)


  Більшість спецдозволів держкомпаній контролює Нафтогаз. Водночас половиною дозволів приватним компаніям володіють олігархи. Серед них Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Віктор Пінчук, Рінат Ахметов, Павло Фукс. Також нардепи Ігор Котвицький, Вадим Новинський, Леонід Козаченко, Юхим Звягільський, Олександр Онищенко та екс-міністр екології уряду Азарова - Микола Злочевський.

  Таким чином, спецдозволи видали 114 приватним фірмам. 83 з них мають лише 1 спецдозвіл. 1 компанія володіє 19. А об'єднання з 14 підприємств, що підконтрольне 1 особі має 38 дозволів.

  Так, 19 дозволів належать ТОВ "Іст Юроуп Петролеум". Раніше це була фірма ТОВ "Голден деррік". Її пов'язували з екс-міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким. Зараз компанія підконтрольна російсько-українському олігархові Павлу Фуксу.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Fitch дав оптимістичний прогноз по економіці України

  Об'єднання з 14 компаній, що володіє 38 дозволами, підконтрольне скандальному екс-міністру уряду Азарова Миколі Злочевському.

  За "бенефіціарним критерієм" приватні компанії можна розділити на ті, які вказали своїх бенефіціарів. До них зараховують 86 компаній із 114. Щоправда, у 16 з них кінцеві власники відрізняються від вказаних у реєстрі. Тому вони належать до другої групи.

  Третя група – це 37 компаній, які правдиво вказали бенефіціарів. Це підтверджує інформація з офіційних сайтів компаній, держреєстрів, повідомлень у ЗМІ.

  Про бенефіціарів 28 компаній у реєстрі взагалі немає інформації. Водночас неподання реєстратору інформації про кінцевого власника карається символічним штрафом від 5,1 тис. грн до 8,5 тис. грн. Крім того, серед фірм, що володіють нафтогазовими спецдозволами, майже немає відомих міжнародних корпорацій чи іноземних видобувних компаній.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми