В Євросоюзі підготували другу частину юридичного висновку на проект поправок Єврокомісії до газової директиви.
Про це в четвер, 29 березня, пише належить родині Дем'яна Кудрявцева газета «Ведомости».
Затвердження законопроекту не створює правових підстав для поширення директиви на морські трубопроводи, що входять на територію ЄС з третіх країн, вказується в документі. Навіть з урахуванням можливих змін газова директива «може застосовуватися тільки до тієї частини трубопроводу, яка знаходиться в межах юрисдикції ЄС, а не до тієї, яка знаходиться в юрисдикції третьої країни», вважають юристи. Для регулювання все одно буде потрібно укладання міжурядової угоди, підкреслюють вони.
Газова директива повинна поширити дію третього енергетичного пакета Євросоюзу на проект «Північний потік-2». Енергопакет спрямований на лібералізацію ринку електроенергії та газу в Євросоюзі. За допомогою цього документа ЄС сподівається обмежити для компаній-експортерів палива право володіння і управління трубопроводами. Єврокомісія домагається розділу бізнесу з продажу і транспортування газу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін "заморозив" тарифи на газ
27 березня Федеральне відомство Німеччини по судноплавству і гідрографії видало дозвіл компанії Nord Stream 2 на будівництво і експлуатацію трубопроводу «Північний потік-2» у виключній економічній зоні.
«Північний потік-2» - проект газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море. Реалізацією проекту займається компанія Nord Stream 2 AG, 51 відсоток акцій якої належить «Газпрому». Новий трубопровід планується ввести в експлуатацію до кінця 2019 року. Його сукупна потужність складе 55 мільярдів кубометрів газу в рік.