Запуск "Північного потоку-2" може відбутися у 2022-му році.
Про це розповів експерт з питань енергетики Українського інституту майбутнього Андріан Прокіп.
"Німеччина дала всі погоджувальні дозволи. Ще Данія має дати свою оцінку. Наприкінці минулого року вона прийняла закон, який дозволяє з міркувань безпеки заборонити владі країни будівництво газопроводів у власних територіальних водах. Якщо Данія відмовить, Газпром плануватиме маршрут газопроводу так, щоб не заходити на її територію. У Швеції і Фінляндії немає застережень. Швеція співпрацює з Росією - постачає обладнання. Фінляндія теж надає деякі матеріали", - говорить він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні з квітня запрацює 4G
За словами експерта, зміни у газовій директиві ЄС відтермінують, але не зупиняють запуск потоку.
"Друга проблема Газпрому - це прийняті Єврокомісією поправки до газової директиви, яка передбачає регулювання газових угод. Раніше під такий контроль підпадали лише ті газопроводи, які знаходяться в межах Європейського Союзу і на території більше ніж однієї країни. Зараз - ще й газопроводи, які заходять у ЄС з території третіх країн. Відповідно, думка, наприклад, Польщі теж буде враховуватися. Це однозначно затримає будівництво. Малоймовірно, що його повністю зупинять. Але є ще дуже багато питань. Тобто запуск може відбутися не у 2020 році, як планувалося, а у 2022-му", - вважає він.
Німеччина і Австрія налаштовані на співпрацю з Росією, наголошує експерт.
"США виступають проти "Північного потоку-2". Але сказати, що санкції однозначно будуть застосовані проти всіх компаній, які братимуть участь у проекті, поки що не можна. Механізм їхнього застосування достатньо вибірковий. Важко уявити введення обмежень проти Газпрому, який постачає третину газу, що споживає ЄС. Наслідки важко передбачити. Санкції не повинні серйозно вдарити по Росії, бо ніхто не зацікавлений у повному її руйнуванні. Основні гравці — Німеччина, Австрія - налаштовані на співпрацю з нею. Є дані соцопитувань про те, наскільки німці готові на культурно-ментальне зближення з росіянами. Вони хочуть мати з ними бізнес", - зазначив Андріан Прокіп.