Навіть після розірвання російсько-українських газових контрактів, сторони не будуть звільнені від необхідності виконувати свої зобов'язання відповідно до цих контрактів, так що Росія просто так не зможе реалізувати.
Таку думку під час чату в «Главреді» озвучив президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», експерт з питань енергетики Михайло Гончар.
Він стверджує, що російський газовий монополіст створює необхідний медіа і психологічний ефект тиску на керівництво України і керівництво Євросоюзу для того, щоб після цього змусити Київ брати до уваги російську позицію, а Брюссель переконати більш лояльно ставитися до будівництва «Північного потоку - 2».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін домовляється з МВФ про нові тарифи на газ
Михайло Гончар упевнений, що якщо Київ і Брюссель погодять єдину позицію, то спільними зусиллями є можливість схилити російську сторону до підписання ще одного довгострокового контракту з відповідними гарантіями транзитних обсягів за принципом «транспортуй або плати». Однак поки що, підкреслив експерт, Єврокомісія досить пасивна в цьому питанні.