Російський монополіст не має права вимагати в України повернення 2,1 млрд доларів.
У "Нафтогазі України" пояснили, що означає рішення Апеляційного суду шведського округу Свеа щодо
У "Газпромі" стверджують, що домоглися "заморозки" виконання рішення Стокгольмського арбітражу
призупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу у програній газовій справі.
В українській компанії наголосили, що рішення є тимчасовим – найближчим часом суду нададуть розгорнуті пояснення та контрагрументи. У "Нафтогазі" сподіваються, що, врахувавши їх ,суд скасує рішення про призупинення.
"Рішення не призводить до скасування рішень Арбітражу і не дає "Газпрому" можливості вимагати у "Нафтогазу" повернення 2,1 млрд доларів, вже зарахованих рішенням Арбітражу в якості компенсації "Нафтогазу", - йдеться у повідомленні прес-служби компанії.
Також в українській компанії наголосили, що рішення суду не призводить до автоматичного скасування попередніх рішень в різних юрисдикціях, в результаті яких були накладені арешти на активи "Газпрому".
Нагадаємо, 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" понад 4,6 мільярда доларів США за недопоставлені обсяги газу для транзиту, передбачені двосторонніми угодами. Раніше суд підтвердив борг української компанії за поставки газу на суму понад два мільярди доларів США. В підсумку за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями щодо поставки й транзиту газу "Газпром" мусить доплатити НАК 2,56 мільярда доларів, а також пеню. 21 березня "Газпром" оскаржив також рішення арбітражу щодо контракту на поставку газу.
Так само на початку березня
Глава російського "Газпрому" назвав терміни розірвання контрактів із "Нафтогазом України"
в "Газпромі" попередили про початок розірвання двосторонніх угод з українською стороною.
5 червня НАК "Нафтогаз України" повідомив, що суд заарештував активи російської компанії "Газпром", які перебувають у Нідерландах.