Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

У 2019 розпочнеться друга фаза "газової війни" з Росією

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: газ, Росія

  Москва може спровокувати нову газову кризу в розпал президентської виборчої кампанії в Україні.

  2825_1464286273_llk.jpg (58.11 Kb)


  Російська Федерація може розіграти карту нової-старої газової війни з Україною, перекривши вентиль і "заморозивши" транзит газу в Європу через українську ГТС, вже в грудні цього року. Це може не тільки зіграти проти України в розпал президентської виборчої кампанії (яка офіційно стартує якраз в середині грудня), але і підштовхнути Європу до добудови "Північного потоку-2". Про це в інтерв'ю сайту "Сегодня" сказав президент Центру глобалістики "Стратегія XXI" Михайло Гончар.

  За його словами, в 2019 році закінчується термін дії транзитного контракту між Україною і Росією. А1 січня 2020 року Росія, користуючись цим, може припинити транзит через Україну – це один з варіантів. Експерт звертає увагу на дії "Газпрому" в Стокгольмському арбітражі та інших судових інстанціях, де він намагається достроково розірвати транзитний контракт, що в принципі виглядає дивно, бо до кінця терміну дії контракту залишилося півтора року. Але це саме і є елементом майбутнього кризового сценарію, до якого вони готуються.

  "Але є й інший, за яким це може статися раніше. Газова зброя ефективно працює взимку. Коли "Північний потік-2" ще не буде добудований, Росія шукатиме додаткові аргументи, щоб змусити європейців його добудувати або дати необхідні дозволи на добудову. Підкреслюю, що газові кризи і 2006-го і 2009-го стимулювали добудову першого "Північного потоку". Тому за російською логікою потрібна ще одни криза, щоб цим європейцям в Брюсселі сказати: "Ми ж вам уже давно показували, що Україна – ненадійна транзитна ланка". Звичайно, зараз їм це так легко зробити не вдасться. Але вони можуть до цього серйозно готуватися. От уявімо собі, що у нас починається президентська кампанія взимку-навесні 2018-2019 рр. Пік кампанії, пік холодів і саме за російською логікою чергова газова криза буде дуже до речі", – сказав Михайло Гончар.

  За словами співдиректора програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Олексія Мельника, всі ці кризові ситуації Україні потрібно моделювати, оскільки це дає нашому ймовірному противнику зрозуміти, наскільки високі також і його ризики.

  "Російське керівництво одержиме цією ідеєю – вони воюють з усім світом. Нам потрібно розуміти, що ми маємо справу з ворогом, який нам не хоче добра і навряд чи це зміниться, тому що, як ми знаємо, справа не в Путіні. Нам потрібно готуватися до довгого опору і зміцнювати свою здатність протистояти цим загрозам. для України вкрай важливо зараз спробувати змоделювати ситуації розвитку подій, включаючи найгірші. Щоб продемонструвати свою готовність навіть до припинення транзиту і показати, що для нас це не кінець світу", – сказав в інтерв'ю сайту "Сегодня" Олексій Мельник.

  Нагадаємо, поки тільки одна Данія не надала дозвіл на прокладання другої гілки "Північного потоку". При цьому влада країни, на відміну від Нідерландів, Франції та Німеччини, офіційно заявляє, що цей російський проект має не лише економічний, а й політичний бекграунд.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми