Український доктор географічних наук Дмитро Ніколаєнко, коментуючи останні супутникові дані опустелювання півострова заявив, що на зменшення рослинності і посухи в Криму за останні роки вплинули глобальні зміни клімату, а також припинення подачі води з Північно-Кримського каналу.
Зокрема, вчені підкреслив: «Сільське господарство Криму з середини ХХ століття було повністю посаджене на воду з Північно-Кримського каналу. Звичайно, коли подача припинилася, виникла криза ... Проблема Криму розглядатися в більш загальному контексті: по-перше, це зміна клімату, з незначним ефектом саме на Крим, і друге - це кризовий стан тих водних проектів, які були реалізовані в 50 е і 70-е роки ».
Крім іншого, вчений переконаний, що і кримським, і херсонським аграріям потрібно готуватися до того, що клімат в регіоні стане менш вологим. Він уклав: «Деякі райони світу в зв'язку зі змінами клімату страждають дуже сильно. Південь України і північна частина Криму, безумовно, постраждають від цих змін клімату. Тобто кількість води в цих регіонах буде зменшуватися. Це природний процес: не ми його робили, не нам його скасовувати - це тенденція, до якої треба готуватися».