НКРЕКП частково скасував «Роттердам +». Скасовано постанову, яке регулювало методику розрахунку «Роттердам +». Це зроблено через те, що йде підготовка до впровадження закону «Про ринок електричної енергії», який почне працювати з 01.07.19, а з 01.12.18 вступають правила, які готують базу для дії закону. Це корекція правової бази.
Про це у своєму блозі пише український економічний експерт Тарас Загородній.
Він зазначає, що виникає закономірне питання, чи стане дешевша електроенергія? Швидше ні, ніж так. Оскільки в новому ринку тарифи будуть вище «роттердамських» і матимуть відношення до всіх: і до промисловості і, до населення. Чи потрібна лібералізація ринку? Так, потрібна, але питання і у виконанні роботи Антимонопольного комітету.
Тарас Загородній пише, що незрозуміла тільки позиція активного «борця з корупцією» та іншими поганими «олігархами» - депутата від «Самопомочі» Єгора Соболєва: він за реформи чи ні? Начебто сам голосував за закон, а тут прийшов і раптом проти нього. Дивні кульбіти або тут відстоювання інтересів «поганих олігархів» проти інших «поганих олігархів»? Але, питання звичайно в тому, щоб ринок став ринком і, в кінцевому підсумку, призвів до падіння цін на електрику з ростом кількості гравців.