Бензин та енергетика, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Спрогнозовано найгірший економічний сценарій у Росії

  • Джерело: mk.ru.  → Ключові теги: економіка

    Рейтингове агентство АКРА в своєму сценарії по-максимуму врахувало і санкції, і падіння цін на нафту.

    6234_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    На ринку прогнозів сенсація. Більшість прогнозистів йдуть в ногу, їх показники розходяться десятими частками відсотків, і раптом з'являються «дисиденти». Аналітики російського рейтингового агентства АКРА раптом побачили майбутнє російської економіки зовсім по-іншому. Їх свіжий прогноз в одному зі сценаріїв передбачає в 2019 році середній курс долара в 83 рубля. А також падіння російського ВВП на 2,5% і зростання інфляції в 8%.

    Крижаний душ від АКРА пояснюється досить просто. Аналітики агентства стали піонерами в прогнозуванні конкретних наслідків, які несуть для російської економіки нові американські санкції.

    Як надходять їх колеги-прогнозисти з Мінекономрозвитку, ЦБ або великих банків, причому не тільки російських? По-старому. Їх варіанти прогнозів відрізняються один від одного в першу чергу рівнями закладаються цін на нафту, від яких уже «танцюють» всі інші цифри.

    Що стосується санкцій, то на вербальному рівні в цих прогнозах є пасажі, де говориться, що вони зберігаються і навіть посилюються, але, на жаль, без цифрової конкретизації.

    Саме в АКРА першими оцінили, скільки коштуватиме російській економіці готується новий виток американських санкцій, включаючи заборону на вкладення в російські держоблігації, заморожування рахунків найбільших російських держбанків на території США і заборону для них на операції в доларах.

    Оцінка санкцій - головна відмінна риса всіх сценаріїв останнього прогнозу від АКРА. Найбільш песимістичний включає в себе і облік наслідків розгортання світової торгової війни, а серед них рецесія в США, боргова криза в Китаї і рецидиви бюджетних криз в окремих країнах ЄС.

    Оптиміст може заперечити: написали відверту страшилку, звідусіль зібравши негатив. Але це лише один із сценаріїв прогнозу. І він зовсім не фантастичний: про проблеми китайської економіки і її кредитної перегрів не писали тільки найвідданіші шанувальники «китайського шляху», Європа постійно підкидає приводи для занепокоєння, (останній - це італійський бюджет, навколо дефіциту якого в ЄС йдуть суперечки).

    Ось тільки в США поки ознак тривоги в економіці немає. Що і надає впевненість Дональда Трампа. Його попереджали його ж радники, стали колишніми: торгова війна вдарить по США, але поки американські ринки втрат практично не помічають. Але все ще може змінитися дійсно в сторону наближення рецесії.

    Втім, дещо в АКРА, схоже, недооцінили. Це фактор долара як головної світової валюти. З одного боку, Трамп своїми санкціями стимулює зміцнення альтернативних розрахунків. Але з іншого - торговельні війни зменшують зовнішньоторговельний оборот, а значить, і зростання світової економіки. І чим ближче зона економічної турбулентності, тим активніше капітали будуть прагнути в надійні активи, серед яких долар поки поза конкуренцією. У 2018 році компанії США залучили рекордні $ 84,1 млрд. До рецесії далеко.

    Але повернемося до Росії. Негативний сценарій АКРА включає в себе і «нафтовий шок»: ціни з нинішнього рівня в протягом року-півтора падають до $ 40 за барель. Але падіння цін більш, ніж в два рази, на тлі антиіранських санкцій і заборони на ввезення іранської нафти не тільки в США, але, під загрозою «вторинних» санкцій, і в інші країни - подія малоймовірне. Проблема російської економіки - ті ж гойдалки. Якщо в США їх розгойдують торгові війни і долар, який зміцнюється зусиллями ФРС і побоюваннями макроекономічних наслідків торгових воєн, а послаблюється санкціями і посиленням конкуренції з боку інших валют, то в Росії на плюс працюють високі нафтові ціни і найближчі перспективи їх збереження на нинішньому рівні з -за антиіранських санкцій, на мінус - нові антиросійські санкції. Завдання прогнозистів - знайти і оцінити баланс. У АКРА надійшли простіше: спрогнозували і санкції, і падіння цін ан нафту.

    Саме час згадати, що практично одночасно з АКРА своє бачення російської економіки в 2019 році в рамках світового прогнозу представив МВФ. Він набагато оптимістичніше: прогноз зростання російського ВВП в 2019 році тепер 1,8% замість колишніх 1,5%. Головний двигун прискорення - зростання цін на нафту.

    Швидше за все, що готуються нові санкції залишилися поза увагою аналітиків Міжнародного валютного фонду, але можлива й інша трактування: вони вважають, що високі ціни на нафту переважать негатив від санкцій. У будь-якому випадку найближче майбутнє російської економіки залежить від цих гойдалок. І велика заслуга фахівців АКРА в тому, що вони першими показали, на що Росії можуть обійтися нові санкції. А раз санкції - це політика, то проведений не тільки економічний, а й політичний аналіз.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми