Бензин та енергетика, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

Спрогнозовано найгірший економічний сценарій у Росії

 • Джерело: mk.ru.  → Ключові теги: економіка

  Рейтингове агентство АКРА в своєму сценарії по-максимуму врахувало і санкції, і падіння цін на нафту.

  6234_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)


  На ринку прогнозів сенсація. Більшість прогнозистів йдуть в ногу, їх показники розходяться десятими частками відсотків, і раптом з'являються «дисиденти». Аналітики російського рейтингового агентства АКРА раптом побачили майбутнє російської економіки зовсім по-іншому. Їх свіжий прогноз в одному зі сценаріїв передбачає в 2019 році середній курс долара в 83 рубля. А також падіння російського ВВП на 2,5% і зростання інфляції в 8%.

  Крижаний душ від АКРА пояснюється досить просто. Аналітики агентства стали піонерами в прогнозуванні конкретних наслідків, які несуть для російської економіки нові американські санкції.

  Як надходять їх колеги-прогнозисти з Мінекономрозвитку, ЦБ або великих банків, причому не тільки російських? По-старому. Їх варіанти прогнозів відрізняються один від одного в першу чергу рівнями закладаються цін на нафту, від яких уже «танцюють» всі інші цифри.

  Що стосується санкцій, то на вербальному рівні в цих прогнозах є пасажі, де говориться, що вони зберігаються і навіть посилюються, але, на жаль, без цифрової конкретизації.

  Саме в АКРА першими оцінили, скільки коштуватиме російській економіці готується новий виток американських санкцій, включаючи заборону на вкладення в російські держоблігації, заморожування рахунків найбільших російських держбанків на території США і заборону для них на операції в доларах.

  Оцінка санкцій - головна відмінна риса всіх сценаріїв останнього прогнозу від АКРА. Найбільш песимістичний включає в себе і облік наслідків розгортання світової торгової війни, а серед них рецесія в США, боргова криза в Китаї і рецидиви бюджетних криз в окремих країнах ЄС.

  Оптиміст може заперечити: написали відверту страшилку, звідусіль зібравши негатив. Але це лише один із сценаріїв прогнозу. І він зовсім не фантастичний: про проблеми китайської економіки і її кредитної перегрів не писали тільки найвідданіші шанувальники «китайського шляху», Європа постійно підкидає приводи для занепокоєння, (останній - це італійський бюджет, навколо дефіциту якого в ЄС йдуть суперечки).

  Ось тільки в США поки ознак тривоги в економіці немає. Що і надає впевненість Дональда Трампа. Його попереджали його ж радники, стали колишніми: торгова війна вдарить по США, але поки американські ринки втрат практично не помічають. Але все ще може змінитися дійсно в сторону наближення рецесії.

  Втім, дещо в АКРА, схоже, недооцінили. Це фактор долара як головної світової валюти. З одного боку, Трамп своїми санкціями стимулює зміцнення альтернативних розрахунків. Але з іншого - торговельні війни зменшують зовнішньоторговельний оборот, а значить, і зростання світової економіки. І чим ближче зона економічної турбулентності, тим активніше капітали будуть прагнути в надійні активи, серед яких долар поки поза конкуренцією. У 2018 році компанії США залучили рекордні $ 84,1 млрд. До рецесії далеко.

  Але повернемося до Росії. Негативний сценарій АКРА включає в себе і «нафтовий шок»: ціни з нинішнього рівня в протягом року-півтора падають до $ 40 за барель. Але падіння цін більш, ніж в два рази, на тлі антиіранських санкцій і заборони на ввезення іранської нафти не тільки в США, але, під загрозою «вторинних» санкцій, і в інші країни - подія малоймовірне. Проблема російської економіки - ті ж гойдалки. Якщо в США їх розгойдують торгові війни і долар, який зміцнюється зусиллями ФРС і побоюваннями макроекономічних наслідків торгових воєн, а послаблюється санкціями і посиленням конкуренції з боку інших валют, то в Росії на плюс працюють високі нафтові ціни і найближчі перспективи їх збереження на нинішньому рівні з -за антиіранських санкцій, на мінус - нові антиросійські санкції. Завдання прогнозистів - знайти і оцінити баланс. У АКРА надійшли простіше: спрогнозували і санкції, і падіння цін ан нафту.

  Саме час згадати, що практично одночасно з АКРА своє бачення російської економіки в 2019 році в рамках світового прогнозу представив МВФ. Він набагато оптимістичніше: прогноз зростання російського ВВП в 2019 році тепер 1,8% замість колишніх 1,5%. Головний двигун прискорення - зростання цін на нафту.

  Швидше за все, що готуються нові санкції залишилися поза увагою аналітиків Міжнародного валютного фонду, але можлива й інша трактування: вони вважають, що високі ціни на нафту переважать негатив від санкцій. У будь-якому випадку найближче майбутнє російської економіки залежить від цих гойдалок. І велика заслуга фахівців АКРА в тому, що вони першими показали, на що Росії можуть обійтися нові санкції. А раз санкції - це політика, то проведений не тільки економічний, а й політичний аналіз.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися У власників Huawei проблеми: сервіси Google перестануть підтримуватися
Компанія Google припиняє співпрацю з китайським виробником смартфонів Huawei після указу президента США Дональда Трампа про заборону на використання о...
Дизайн квартир, що популярно в 2019 році Дизайн квартир, що популярно в 2019 році
З кожним новим роком з'являються нові тенденції в дизайні інтер'єрів, які потрібно враховувати та навіть переглядати, аби ви могли оновлювати свій дім...
Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми