Представники великої АЗС розповіли, як формується остаточна вартість палива.
У вересні 2018 року велика українська АЗС на 1 літрі бензину заробляла 1,5 гривні. Це стільки ж, скільки і в минулому році.
У вересні в кожному літрі бензину було близько 11.5 грн податків (акциз і ПДВ), в літрі дизеля - 8.8 грн. Тоді як у вересні минулого року в літрі бензину було 10.3 грн податків, а в дизелі - 7.6 грн. Через це ціни на АЗС зросли разом із собівартістю. За рік бензин подорожчав на 25% з 27.2 грн у вересні 2017 го до 33.8 грн в цьому році, і на бензин на 30% з 24.2 грн до 31.3 грн. Остаточна маржа оператора АЗК, після вирахування всіх складових собівартості та експлуатаційних витрат, у вересні 2018 залишилася на рівні 1,5 грн / л для бензину-дизелів, як і у вересні 2017, незважаючи на темп інфляції в Україні ", - розповіли в компанії WOG А ціни пального на стелах АЗС ростуть через подорожчання нафти і курсу гривні до іноземних валют.
А ціни пального на стелах АЗС ростуть через подорожчання нафти і курсу гривні до іноземних валют.
У порівнянні з минулим роком, світові ціни на нафту виросли більш ніж на 40% з 55,5 дол. За барель до понад 79 дол. За барель. Відповідно закупівельна ціна на імпортне пальне зросла на 25% для бензинів і на 30% для дизелів. У свою чергу макроекономічні показники не покращали: курс гривні до долара виріс на 2 грн (8%), а до євро - на 1.75 грн (5.5%), інфляція цін виробників майже 20%. "Відповідно зростають всі складові ціни на паливо - інфляція заробітних плат і суттєве підвищення державою цін на комунальні послуги призвело до зростання експлуатаційних витрат АЗС. А підвищення тарифів на ж / д перевезення - відбилося на значному зростанні логістичних витрат", - додали в компанії.