Російська влада допускає будівництво трубопроводу «Північний потік-3».
Про це заявив заступник міністра енергетики Анатолій Яновський, новий проект можуть запустити в разі зростання попиту на газ в Європі.
За його словами, будівництво нового газопроводу може бути економічно виправданим. «Тут питання не політики, а економіки, потрібно враховувати ще й додаткові витрати на будівництво, експлуатацію - це все вважається. Так що, якщо буде додатковий попит в Європі, то чому б і ні?»- зауважив Яновський.
Заступник міністра уточнив, що потреба Європи в російському газі не знизиться, але темпи зростання залежать від дуже багатьох фактів.
«Якщо процеси збільшення частки вироблення електроенергії з ВДЕ [поновлювані джерела енергії] і електрифікації транспорту продовжуватимуться, то Європі будуть потрібні додаткові потужності для виробництва електрики з газу. Я вже не кажу про газифікацію», - пояснив Яновський.
«Північний потік-2» планується ввести в експлуатацію в четвертому кварталі 2019 року. США активно виступають проти будівництва газопроводу, уряд країни неодноразово загрожувало ввести санкції проти проекту, включаючи його європейських учасників. При цьому російська сторона заявляла, що в будь-якому випадку проект буде закінчений. Витрати на його будівництво становлять близько 10 мільярдів євро. Газопровід буде прокладений по дну Балтійського моря в територіальних водах п'яти країн - Росії, Фінляндії, Швеції, Німеччини та Данії.