На вартість чорного золота впливає відразу кілька позитивних для ринку чинників.
Ціни на нафту завершують тиждень максимальним зростанням за два роки. До цього вартість чорного золота підвищувалася дев'ять попередніх торгових сесій поспіль.
Так, з початку тижня Brent подорожчала на 7,6%, WTI – на 9,3%, тижневе підвищення цін може стати найістотнішим з грудня 2016 року. При цьому дев'ятиденне ралі для Brent стало найтривалішим з вересня 2007 року, для WTI – з січня 2010 року, пише Market Watch.
Сьогодні, 11 січня, вартість березневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 9:56 за київським часом становить 61,69 долара за барель.
Ф'ючерс на нафту WTI на лютий на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) до цього часу подорожчав до 52,74 долара за барель.
Причини зростання цін на нафту
Підтримку нафтовому ринку надає оптимізм трейдерів щодо торгових переговорів США і Китаю, а також сигнали скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК.
Так, міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх заявив раніше цього тижня, що узгодженого в грудні країнами ОПЕК+ скорочення видобутку нафти на 1,2 млн б/д буде більш ніж достатньо, щоб повернути ринок у збалансований стан.
За його оцінками, експорт нафти з Саудівської Аравії в січні становитиме 7,2 млн б/д, а в лютому скоротиться до 7,1 млн б/д.
Згідно з даними S&P Global Platts, країни ОПЕК скоротили видобуток нафти в грудні на 630 тис. барелів, до мінімальних за шість місяців 32,43 млн барелів.
Позитивним фактором для нафтового ринку цього тижня стало ослаблення долара США, проте, не дивлячись на те, що в четвер долар істотно зміцнився, ціни на нафту продовжили рости.
Нагадаємо, раніше на тлі зниження цін на нафту бензин в Україні подешевшав на три гривні за літр. Експерти при цьому впевнені, що АЗС продовжать знижувати цінники, незважаючи на зростання вартості чорного золота.