На тлі перипетій президентської кампанії мало хто звертає увагу на «газові війни», які другий тиждень тривають між урядом і «Нафтогазом». Черговий виток протистояння відбувся в парламенті, коли «Нафтогаз» пообіцяв знизити газ для населення в разі скасування 867 урядової постанови.
Про це у своєму блозі пише політичний експерт Віктор Таран.
Він зазначає, ідея сама по собі начебто і непогана, але за фактом вона маніпулятивна і несе приховані загрози оскільки: Постанова встановлює верхню «планку» ціни газу населення не дорожче 8550 грн за тисячу кубометрів. Тобто «Нафтогаз» вже може продавати газ за нижчою ціною, але чомусь цього не робить. Другий момент - падіння ціни на газ на європейських ринках - це тимчасове сезонне явище. І, якщо вони раптом знову виростуть, а Постанова вже буде скасовано це означає, що ціна на газ для населення може різко зрости.
Крім того, наголошує Віктор Таран, сезонне зниження ціни на газ на європейських ринках - це унікальна можливість для двох речей: початку переговорів з МВФ з проханням не піднімати ціну на газ для населення в травні і перегляду фінплану «Нафтогазу», в якому середня ціна закупівлі європейського газу становить 369 доларів за 1000 куб, а це майже 10 тисяч грн. Тому оскільки це маніпулятивний пропозицію «Нафтогазу» може в подальшому призвести до непередбачуваних негативних наслідків його не варто підтримувати.