Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Названа собівартість природного газу українського видобутку

 • Джерело: 24tv.ua.  → Ключові теги: газ

  Уряд повинен не лише встановлювати ціни на газ, але й пояснювати, звідки беруться відсотки прибутку на нього. Непідвищення цін може бути лише завдяки реформуванню, чого зараз не робить Кабмін.

  3273_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  Таку думку висловила енергетичний експерт Марія Яковлева.

  Експерт запевнила – для потреб населення весь газ видобувається в Україні. Собівартість природного газу українського видобутку становить 1 700 гривень. Якщо уряд встановлює ціну на газ, то це державно-регульована ціна, наголосила Яковлева, уряд повинен надати економічне обґрунтування відсотку прибутку.

  Що змінилося в цінах на газ?Завдяки низьким цінам на газ на світових ринках, ринкова вартість газу в Україні наразі є нижчою за регульовану державою. Тому "Нафтогаз" вирішив з 1 квітня продавати газ для промисловості за нижчими цінами, ніж ціни на газ для населення В Україні знизили ціну на газ у квітні – по 8 гривень 38 копійок за "куб". Для побутових споживачів ця ціна – 8 гривень 55 копійок. А з 1 травня ціна газу для населення становитиме 9,3 гривні за кубометр.

  Згідно Закону України "Про ціни та ціноутворення" державно-регульована ціна встановлюється з урахуванням повного покриття собівартості і економічно-обґрунтованого відсотку прибутку. Уряд жодного разу не надавав обґрунтування для 300% прибутку в ціні 8,5 грн. Формулу ціни на газ можно назвати "Кобалєв+" – розраховується на підставі ціни імпорту Нафтогазу. Чим порушує норму Закону України "Про ціни та ціноутворення",
  – пояснила Яковлева.

  Вона додала, що умова МВФ – мати бездефіцитний бюджет країни. А все що стосується рівня ціни на газ для населення – це "свідомий вибір української влади такої недолуглої політики". На думку Яковлевої, уряд повинен і може навести порядок з ціною на газ згідно Закону України "Про ціни та ціноутворення". Але не хоче.

  "Влада вибрала шлях виключно підвищення ціни без проведення реальних реформ. Всі реальні перспективи є в реальних реформ", – переконана експерт.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми