Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Електромережам України потрібна модернізація

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: електроенергія

  Засоби для модернізації компанії могли б отримати за допомогою так званих RAB-тарифів.

  9391_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)


  В Україні застарілі мережі не витримують навантаження і люди залишаються без світла. Кількість аварій зростає.

  Колишніх обленерго, а нині операторів розподільчих мереж, які відповідають за електричні системи в Україні, 25. Всі вони належать різним власникам, монополістів немає. Деякі частково належать державі. І хоча власники різні, але проблеми однакові – зношені мережі. Вони ще Радянський Союз пам'ятають.

  "Фактично будь-яких змін електричні мережі не зазнали ... Проводяться якісь ремонти за змістом технічного стану ... Ми маємо різке зростання споживання по споживачах і застарілі мережі, які фактично не можуть задовольнити потреби", – говорить Віктор Степанець, технічний директор ПАТ "Вінницяобленерго ".

  Частина грошей, які платить кожен українець за електроенергію, йде на поточні ремонти електромереж. На повну заміну грошей у компаній немає.

  Для модернізації електромереж України потрібні чималі кошти. Компанії їх могли б отримати за допомогою так званих RAB-тарифів. У перекладі з англійської регульована база інвестиційного капіталу. Вона дозволить залучити інвестиції гроші для заміни мереж. Така система добре спрацювала в Європі.

  "Потреба, яка сьогодні існує в українській енергетиці, зокрема, в удосконаленні інфраструктури, не може бути покрита тільки за рахунок державного фінансування. І єдиний спосіб забезпечити інвестиції в інфраструктуру, яка була запущена багато років, це введення RAB-тарифів", – говорить Сьюзан Фрітц, директор місії USAID в Україні та Білорусі.

  Раніше Сьюзан Фрітц заявила, що стимулююче регулювання (RAB-тарифи) дозволить залучити інвестиції в електроенергетичний сектор.

  "Тільки дієва тарифна реформа може забезпечити стимули для довгострокових інвестицій в енергетичну інфраструктуру. Україна зараз знаходиться в процесі переходу від методології" витрати плюс "до методології стимулюючого регулювання (RAB) в електроенергетичному секторі. USAID надає допомогу регулятору в тому, щоб в рамках RAB- тарифу забезпечити можливості для інвестицій в розвиток мереж таким чином, щоб підприємства могли фінансувати ці кроки, а регулятор мав можливість відстежувати цей процес", – сказала Сьюзан Фрітц.

  Нагадаємо, генеральний директор ДТЕК Максим Тимченко заявив, що інвестиційний потенціал української енергетики - понад 80 млрд євро.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми