Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Росія збільшила транзит газу через Україну

  • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: транзит, газ

    Транзит газу територією України з Російської Федерації у період з січня по березень збільшився на 900 млн кубометрів або 4%.

    9843_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


    Про це інформує прес-служба АТ "Укртрансгаз".

    "Обсяги транспортування газу територією України з Російської Федерації до європейських країн і Молдови з початку року становлять 21,2 млрд кубометрів", - йдеться у повідомленні.

    Порівняно з аналогічним показником 2018 року транзитні обсяги збільшилися на 900 млн кубометрів, або на 4%.

    Як нагадали в Укртрансгазі, газ, що надходить з РФ, йде виключно транзитним маршрутом: уже протягом 1225 днів (четверту весну) Україна не імпортує газ для своїх потреб з РФ. За цей період обсяги газу надходили виключно з країн ЄС.

    Транзитний контракт між Україною та РФ діятиме до 1 січня 2020 року. До цього часу Росія розраховувала побудувати газопровід в обхід України - Північний потік-2.

    Даний проект передбачає будівництво нової нитки газопроводу від узбережжя РФ через Балтійське море до Німеччини нарівні з вже діючим "Північним потоком". Його потужність становитиме 55 млрд кубометрів газу за рік, довжина - понад 1,2 тис. км. Загальна вартість проекту оцінюється в 9,5 млрд євро.

    Чотири країни - Фінляндія, Швеція, Німеччина та РФ - схвалили будівництво трубопроводу. Данія наразі відмовила Газпрому та вимагає від компанії, що будує Північний потік-2, зробити оцінку екологічного впливу третього варіанту маршруту газопроводу, який проходитиме в ексклюзивній економічній зоні Данії.

    Газопровід будує російський Газпром спільно з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell і Wintershall.

    Україна виступає проти будівництва Північного потоку-2 через можливу втрату статусу транзитної держави. Крім того, противниками Північного потоку-2 є США, Польща і країни Балтії, які застерігають, що ЄС потрапить у залежність від російського газу. Втім у Німеччині заявляють, що проект економічний, а не політичний.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть  ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми