Бензин та енергетика, Тарифи. Ціни. Штрафи, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Як купувати кіловати за нижчою ціною

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни

  Західні аналітики радять забути про державне регулювання.

  6253______500x317.jpg (39.64 Kb)


  Купувати кіловати за нижчою ціною стане можливим завдяки ринку електроенергії в Україні, – заявили на престижному форумі зарубіжні економісти. Нашу країну похвалили за вдалий запуск. А чиновникам порадили не втручатися. Що і як змінить цей ринок?

  На годиннику майже північ, а дискусії на форумі Ялтинської Європейської Стратегії – тривають. Імениті європейські економісти думають, як Україні досягти енергетичної незалежності від Росії.

  "Ключова річ, яка допоможе вашій енергетичній незалежності, – це збереження енергоресурсів. В Україні – величезний потенціал. І ви залучите набагато більше інвесторів, якщо будете працювати над сектором відновлюваної енергетики зокрема", – зазначив Алан Пію, віце-президент Європейського банку реконструкції та розвитку.

  Зміцнити енергонезалежність – допоможе і ринок електроенергії. В Україні його запустили в липні, і тепер за право постачати кіловати споживачам змагаються більше 600-ти трейдерів. Вище конкуренція – вище якість. І низька ціна, – кажуть експерти.

  "Це будуть переваги для споживачів. І ядерна енергетика, і електроенергетика, і поновлювана – сонце, вітер, – це зараз дуже важливо, щоб ці ринки відкривалися", – каже Енді Хандер, президент американської торгової палати.

  Але не встиг молодий ринок зміцнитися, – як в парламенті знайшлися ті, хто хоче цей прорив в енергетиці – відкласти. Нібито ще рано. Але закордонні аналітики від зволікань застерігають. І нагадують: інтеграція з європейським енергетичним простором можлива, тільки якщо в Україні будуть діяти правила ринку.

  "Я чув, скільки було побоювань у міру наближення 1 липня – з цієї дати повинен був запуститися ринок електроенергії. Але все пройшло успішно, важливо не відступати. І не допускати ручного регулювання цінової політики з боку уряду. Інакше є ризик маніпуляції з боку окремих груп", – вважає Едвард Чоу, науковий співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень у США.

  Західні аналітики радять забути про державне регулювання. Тільки тоді зникне корупція. А виграють всі українці. Як же, – пояснює Шевкі Аджунер, котрий п'ять років керував представництвом Європейського банку реконструкції та розвитку в Україні.

  "Ціни для споживачів будуть падати, а виробники за них боротися. Щоб бути успішними, ви повинні підтримувати головний принцип ринку електроенергії – конкуренцію", – відзначає експерт.

  Коли постачальник конкурує за споживачів, – якість послуг буде зростати. І від запуску ринку виграє кожен, хто вмикає світло.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики Анонсовано Xiaomi Mi Band 5: характеристики
Зараз у світі є дуже багато фітнес-браслетів, і в останні кілька років ці пристрої користуються небувалою популярністю у користувачів. На ринку найкра...
Google створить свою банківську картку Google створить свою банківську картку
ЗМІ повідомляють, що Google працює над власною банківською карткою, інтегрованою в платіжний сервіс Google Pay.
Google Chrome ввів нове оновлення Google Chrome ввів нове оновлення
Google оголосив, що незабаром почне попереджати користувачів Chrome про “небезпечні” завантаження, що є першим кроком у плані повного їх блокування.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми