Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

РФ в три рази скоротить транзит газу через Україну

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: РФ, транзит

  Нацбанк оприлюднив базовий сценарій прогнозу обсягів прокачування блакитного палива.

  9184_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  Транзит природного газу через Україну може скоротитися з близько 90 млрд кубічних метрів в 2019 році до 50 млрд в 2020 році і 30 млрд з 2021 року. Такий базовий прогноз оприлюднив Національний банк України (НБУ), який раніше пояснював, чому "Газпром" не відмовиться від транзиту газу через Українуповністю.

  При цьому в НБУ підрахували, що прямі втрати економіки від зниження обсягів транзиту 0,6% ВВП в 2020 році та 0,9% ВВП в 2021 році (в порівнянні з показником 2019 року).

  "Розглядаються й альтернативні сценарії, які передбачають як більш високі, так і більш низькі обсяги транзиту" , – уточнили в Нацбанку.

  Нацбанк нагадав, що щорічні надходження України від транзиту складають близько 3 млрд доларів.

  "Його припинення призведе не тільки до прямих втрат валютних надходжень, а й створить ризики для діяльності суміжних секторів економіки і забезпечення власних потреб України газом в цілому" , – відзначили в НБУ.

  Регулятор підкреслив, що хоча переговори про новий контракт на транзит російського газутривають, визначеності в цьому питанні немає.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми