Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Що буде, якщо контракт "Нафтогазу" з "Газпромом" не буде підписано

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: Нафтогаз, Газпром

  У НАК Нафтогаз заявляють, що швидше за все Газпром не підпише контракт про новий транзит газу, але Україна і європейські партнери готові до цього і накопичили достатньо запасів газу в сховищах.

  2284_146792_naftogaz.jpg (56.69 Kb)


  Про це повідомив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

  “Ми не знаємо, скільки часу Газпром буде готовий втрачати частку європейського ринку і піддаватися штрафам від своїх клієнтів у Західній Європі.

  Останній раз, коли Газпром робив подібне – взимку 2014-2015 років, – втратив понад 5 млрд дол., за підрахунками російських аналітиків. Рішення про укладення або неукладення угоди там приймає особа в Кремлі, і на які збитки він готовий піти, питання до нього”, – підкреслив Коболєв.

  Коболєв сказав, що українська сторона буде покладатися на власні запаси, і продовжить судові процеси з Газпромом.

  “Ми ж будемо забезпечувати українських споживачів з ресурсів у сховищах, при необхідності можемо імпортувати ще за контрактами з гарантованою поставкою. І будемо продовжувати стягнення майже 3 млрд дол. за минулим арбітражем і битися ще за 12 млрд дол. за поточним арбітражем.

  Як показує практика, це дуже дієвий інструмент захисту інтересів України “, – каже глава Нафтогазу.

  У Нафтогазі зазначають, що країна готова до будь-якого рішення питання за контрактом, і нагадують про рекордні запаси газу в підземних сховищах України і європейських країн-партнерів.

  “Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій. Завдяки успішному випуску єврооблігацій Нафтогаз виділив додаткові кошти і створив значні запаси газу в ПСГ. 21,7 млрд куб м. – це рекордно високий рівень за останні роки.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми