Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Якими будуть ціни на АЗС у 2020 році

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: пальне, АЗС

  Українські автомобілісти все більше економлять на витратах на паливо, хоча менше їздити не стали, стверджують експерти ринку нафтопродуктів. Перш за все це стосується бензину – його споживання впало в рази за рахунок зростання ринку скрапленого газу. Яким буде паливний ринок наступного року і чого чекати від цін на АЗС.

  9972_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Як видно з інфографіки, сумарне споживання всіх видів палива – бензин, дизпаливо (ДП), скраплений газ (LPG) – в цьому році нарешті має перевищити рівень 2013 року після різкого падіння 2014-15 років. Його причина в тому, що за кризові 2014-15 роки гривня знецінилася більш ніж втричі, це сильно вдарило по кишенях автомобілістів і змусило їх економити на поїздках і шукати альтернативу.

  Експерти кажуть, що ринок палива вийшов на докризовий рівень і споживання в 2020 році буде зростати далі. Сергій Куюн оцінив зростання в 2-3% (200-300 тис. т на рік). Провідна роль, за його словами, залишиться за ДП, бо автопарк України поповнюється в основному за рахунок дешевих дизельних машин з Європи. Що стосується бензину і автогазу, то багато чого буде залежати від того, чим закінчаться дебати з приводу акцизів.

  “Основна інтрига – чи ухвалять депутати закон про перегляд акцизів, – говорить Сергій Куюн. – Ухвалять – зростання ринку автогазу зупиниться, ні – продовжиться, але більш повільними темпами, ніж в 2019 році (очікується до 7% – Авт.)”.

  Геннадій Рябцев нагадав, що закон про Держбюджет на 2020 рік вже ухвалено, і доходи від акцизу на паливо розраховані за чинними ставками.

  “Це означає, що в першому півріччі вносити до держбюджету якісь зміни щодо коригування ставок акцизів не можна, тому можна прогнозувати, що тенденції споживання збережуться”, – стверджує Рябцев.

  А от ціни на паливо в наступному році, за його словами, будуть залежати тільки від курсу гривні до долара, оскільки серйозних змін котирувань нафти, від яких залежить ціна нафтопродуктів, Рябцев не прогнозує.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro Apple представила 16-дюймовий MacBook Pro
Apple представила MacBook Pro 16" 2019 - найбільший ноутбук Apple з моменту припинення продажів 17-дюймової моделі в 2012 році, модель отримала новий ...
Визначено найдорожчі бренди світу Визначено найдорожчі бренди світу
Apple, Google, Amazon і Microsoft залишаються найдорожчими брендами, незважаючи на пильну увагу антимонопольних органів до технологічних концернів. Ва...
Google і levi's показали розумну куртку Google і levi's показали розумну куртку
Google і levi’s випустили нову технологічну джинсову куртку, за допомогою якої можна дзвонити і робити селфі.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми