Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Газпром" і "Нафтогаз" можуть почати все з "чистого листа"

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: Газпром, Нафтогаз

  Росіяни повинні виконати рішення Стокгольмського арбітражу, каже Юрій Вітренко.

  3056_24_main.jpg (52.23 Kb)


  "Нафтогаз України" запропонував "Газпрому" "нульовий варіант" тільки після оплати боргу російською стороною щодо рішення Стокгольмського арбітражного суду.

  Про це в суботу, 7 грудня, заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко.

  ""Нульовий варіант" – це передусім виконати рішення арбітражу, щоб заборгованість "Газпрому" перед "Нафтогазом" дорівнювала нулю", – написав він у Facebook.

  Вітренко додав, що "демонструючи усім конструктивність своєї позиції, ми [Нафтогаз] навіть погоджуємося взяти цей борг газом".

  "Забути про невиконання домовленостей з боку Газпрому, простити Газпрому 3 мільярди доларів, і забрати позовні вимоги в новому арбітражі без адекватної компенсації є неможливим варіантом", – підкреслив топ-менеджер "Нафтогазу".

  Він підкреслив, що при цьому втрачається сенс будь-яких нових домовленостей.

  "Ну як домовлятися зі стороною, яка не виконує свої домовленості і не хоче нести за це відповідальність?" – додав він.

  Нагадаємо, днем раніше, 6 грудня, Вітренко озвучив дві пропозиції "Газпрому":

  "Щоб продемонструвати свою конструктивність, ми сказали, що ми готові розглядати можливість отримати газ від Газпрому у рахунок погашення заборгованості за рішенням минулого Стокгольмського арбітражу (3 млрд доларів)", – пише Вітренко.

  За його словами, Україна також висловила готовність відкликати свої позовні вимоги за новим арбітражем в обмін на укладення довгострокового контракту на транзит російського газу до Європи, що покриває всі витрати, і компенсацію зобов'язань, які "Газпром" не виконав за поточними контрактами.

  "І тут, як ви самі бачите, у нас теж конструктивна позиція – покрийте витрати, навіть без економічних прибутків, і ми не судитимемося. Тепер ми готові повертатися на тристоронні переговори і розповідати європейцям, як ми сумлінно і добросовісно обговорювали ці питання", – резюмує Юрій Вітренко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми