Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Ціни на АЗС почали падати

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: АЗС

  Експерти впевнені, що найближчим часом тренд збережеться.

  7185_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  В Україні почали знижуватися ціни на бензин і дизпаливо. Поки не набагато, в більшості регіонів – на 10-20 коп./л і менше, але стало дешевше. А ось автомобільний газ, як і раніше, зростає в ціні. Які тренди очікувати наступного тижня, розповіли наші експерти: директор консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн і заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

  Що змінилося за тиждень
  Вперше за останній місяць ціни на бензин і дизпаливо здригнулися по-справжньому і покотилися вниз. Поки ціни знизилися від 2 коп./л в Сумській області, де нафтопродукти і так були найдешевшими і щотижня падали в ціні на 3-5 коп./л, до 31 коп./л в Луганській, де нафтопродукти найдорожчі.

  Різниця в ціні між найдорожчим і найдешевшим бензином зменшилася: щодо А-92 це 8%, було 10% (до 2,19 грн./л, або -26 коп./л), за А-95 це 7%, було 8% (до 1,96 грн/л, або -26 коп./л) і щодо дизелю – 6,9%, було 7,9% (до 1,89 грн/л, або -24 коп./л ). За автогаз максимальна різниця в ціні за тиждень збільшилася з 88 коп./л до 92 коп./л, у відсотках це тепер 7,7% (було 7,2%).

  Ціни на А-92
  Середня ціна по Україні – 27,59 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,12 грн/л), найвища – в Луганській області – 28,81 грн/л (здешевлення за тиждень 0,31 грн/л), найнижча – в Сумській області – 26,62 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,02 грн/л).

  Ціни на А-95
  Середня ціна по Україні – 28,62 грн/л (здешевлення за тиждень 0,11 грн/л), найвища – в Луганській області – 29,64 грн/л (здешевлення за тиждень 0,31 грн/л), найнижча – в Сумській області – 27,68 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,03 грн/л).

  Ціни на ДП
  Середня ціна по Україні – 28,05 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,1 грн/л), найвища – в Луганській області – 28,94 грн/л (здешевлення за тиждень 0,31 грн/л), найнижча – в Харківській області – 27,10 грн/л (здешевлення за тиждень – 0,05 грн/л).

  Ціни на LPG
  Середня ціна по Україні – 12,40 грн/л (подорожчання за тиждень 0,25грн/л), найвища – в Одеській області – 12,90 грн/л (подорожчання за тиждень 0,36 грн/л), найнижча – в Харківській області – 11,98 грн/л (подорожчання за тиждень на 0,06 грн/л).

  Чому подешевшало
  Експерти кажуть, що причин, за якими бензин і дизпаливо нарешті почали дешевшати, дві: це тривале стійке зміцнення гривні до долара і втручання Антимонопольного комітету (АМКУ).

  За даними Нацбанку, гривня постійно зміцнюється по відношенню до долара третій місяць: за цей час курс змінився з 25,4 грн/$ до 23,69 грн/$, або на 7%. Це створило потенціал для зниження цін на паливо приблизно на 5% (1,3-1,5 грн/л залежно від виду та якості).

  Також, за інформацією пресслужби АМКУ, 5 грудня комітет направив обов'язкові до виконання рекомендації щодо зниження роздрібних цін на високооктанові бензини і дизельне паливо до великих мереж АЗС, яких в Україні близько десяти, протягом 10 днів.

  "Комітет провів аналіз ринків пального і за результатами їх функціонування в червні-листопаді встановив: середні ціни великого опту на бензин А-95 і дизельне паливо знизилися майже на 20%, курс долара до гривні знизився майже 12%, середні роздрібні ціни на бензин А -95 і дизельне паливо знизилися на 5-5,6%. Виходячи з цього, АМКУ вимагає встановити ціни на рівні, який існував би за умов значної конкуренції на ринку", – говориться в повідомленні пресслужби.

  Деякі мережі АЗС вже відреагували, що дозволило цінами піти вниз, інші обіцяють переглянути цінники до кінця тижня.

  Те, що паливо має потенціал до здешевлення, підтвердив і Геннадій Рябцев:

  "Тільки за рахунок зміцнення гривні бензин в крупному опті (залізнична цистерна і більше) подешевшав на 350-400 грн/т, дизпаливо – на 300 грн/т, що дало можливість трейдерам почати зниження цін в роздрібі".

  Що може змінитися за тиждень
  Обидва експерти впевнені, що бензин і дизель продовжать дешевшати, а LPG-газ продовжить дорожчати через зниження обсягів його пропозиції в опті. І взагалі в грудні ціни на автогаз лихоманитиме.

  "На тижні очікуємо продовження зниження цін на бензин і ДТ в межах 1 грн/л. Щодо газу триває "ралі" (зростання цін) у зв'язку з зупинкою аукціонів з продажу газу держкомпаній "Укргазвидобування" і "Укрнафта". Очікуємо, що ціна в роздробі зросте ще мінімум на гривню, до 13,5-13,7 грн/л", – резюмував Сергій Куюн.

  Тобто до середини грудня можна очікувати, що ціна бензину А-92 може опуститися навіть до 26,6 грн/л, А-95 – до 27,6 грн/л, дизпалива – до 27 грн/л.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми