Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Президент заборонив купівлю електроенергії в Росії

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: електроенергія

  Президент України Володимир Зеленський підписав закон "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії". Закон забороняє продаж і постачання електричної енергії з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку).

  7152_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)


  Влада хоче забезпечити контроль над цінами на електроенергію в умовах недостатньої конкуренції на цьому ринку і врегулювати роботу теплоелектроцентралей при новій моделі ринку електроенергії, повідомляє прес-служба президента.

  Відповідно до закону, якщо ціни на ринку електроенергії будуть коливатися, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), зможе встановлювати граничні ціни на цьому ринку "на добу вперед" з відповідним обґрунтуванням. Ціни встановлюються після консультацій з Антимонопольним комітетом.

  Також НКРЕКУ отримує право тимчасово, до 1 квітня 2020 року, встановлювати виробникам електричної і теплової енергії на теплоелектроцентралях тариф на відпуск електроенергії (у випадках, передбачених рішенням уряду про покладання спеціальних обов'язків).

  Разом з тим Кабмін має право скасовувати цю заборону на визначений ним строк з метою уникнення надзвичайної ситуації в об'єднаній енергосистемі України.

  Документ також передбачає, що гарантований покупець направляє різницю між доходами і видатками, що виникла під час виконання ним спеціальних обов'язків, на забезпечення покриття власних витрат на виконання спеціальних обов'язків по покупці електричної енергії за "зеленим" тарифом і за аукціонною ціною.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Браузер Internet Explorer припинив існування Браузер Internet Explorer припинив існування
Microsoft з 15 червня припинила підтримку браузера Internet Explorer (IE). Корпорація офіційно визнала його «застарілим».
Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми