Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна підписала з "Газпромом" 5-річний контракт

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: Газпром

  Україна підписала контракт на транзит газу на п'ять років, впродовж яких отримає щонайменше понад $7 мільярдів.

  4690_1461960634_re5r.jpg (68.83 Kb)


  "Сторони можуть продовжити контракт ще на десять років", повідомив президент Володимир Зеленський у Фейсбук.

  Мінімальні гарантовані обсяги прокачки будуть 65 млрд м куб. газу на перший рік та 40 млрд м куб. на наступні 4 роки. При цьому фактичні обсяги можуть бути вищими.

  "Однією з умов України під час переговорів було сплата $2,9 млрд від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Ці гроші ми вже отримали. Плюс, з урахуванням того, що українська газотранспортна інфраструктура залишається повністю задіяною, а нові маршрути доставки газу в Європу ще тривалий час можуть бути не реалізовані, ми будемо отримувати за транзит протягом наступних п'яти років орієнтовно $2-3 млрд щорічно", — пояснив у свою чергу міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  В уряді кажуть, що завдяки підписанню контракту Україна збереже стабільність на вітчизняному та європейському ринку газу. "Це позитивно вплине на енергетичні ринки та стане значним фактором зниження ціни газу на ринку", — сказав прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

  Зі сторони України контракт щодо транзиту був підписаний виконавчим директором компанії "Нафтогаз Україна" Юрієм Вітренком. Зі сторони Росії - очільником Газпрому Олексієм Міллером. Домовленості підписували дистанційно. Вітренко - у Відні, Міллер - у Санкт-Петербурзі.

  Вітренко заявив, що це перший раз в історії України, коли Газпром уклав контракт на транзит за європейським принципом "качай або плати". До цього часу тільки закупівлі газу в Газпрому покривалися схожим, але невигідним для України та вигідним для Росії, принципом "бери або плати".

  "Гарантовані обсяги транзиту за цим принципом значно перевищують обсяги, що називали наші міжнародні партнери як варіант, який вони спробують забезпечити для України, і на який ми маємо погодитися. Гарантовані обсяги — це мінімум, а не максимум, якого ми очікуємо" - зауважив представник Нафтогазу.

  При цьому додаткові обсяги з більшою гнучкістю бронювання будуть оплачуватися за більш високим тарифом.

  За словами Вітренка, важливим є також перехід на європейські правила щодо транзиту газу. "Десятиріччями ми працювали за правилами, які склалися ще за радянських часів.Це блокувало транзит для використання тільки Газпромом, а також не дозволяло нам повністю інтегруватися в європейський ринок. Тепер це в минулому. Нові правила — це більша прозорість, надійність поставок газу, краща конкуренція на ринку, додаткові доходи", пояснив він.

  Відтепер Нафтогаз став організатором транзиту. "І хоча така структура є більш складною, вона дозволяє більш гнучко застосовувати європейські правила до транзиту газу".

  Крім контракту на транзит газу, Україна та Росія підписали угоду про врегулювання. За цією угодою Газпром повністю припиняє оскарження рішень Стокгольмського арбітражу.

  На думку Вітренка, підписання нового контракту на транзит — це лише початок нового шляху. Серед головних викликів для України: завершення реформи ринку газу, підвищення рівеня енергоефективності, збільшення власного видобутку газу, трансформація Нафтогазу у сучасну та ефективну національну компанію.

  "Якщо ми це зробимо, то зможемо повністю реалізувати можливості, які нам дає новий контракт на транзит та отримання $3 млрд від Газпрому за рішенням Стокгольмьского арбітражу" - вважає Вітренко.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми