Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

В Росії закінчуються запаси нафти і газу

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: нафта, газ

  Природні багатства в РФ закінчуються. Жителям Росії слід активніше цікавитися тим, що вони отримують від продажу ресурсів.

  0862_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)


  Росія, для якої ряд авторитетних експертних організацій спрогнозували великі економічні проблеми, зможе торгувати нафтою не більше 35 років. Про це розповіли у Рахунковій палаті РФ, яка регулярно моніторить базу природних копалин.

  "Для Росії геологічна галузь – одна з базових складових економіки. За рахунок діяльності, пов'язаної з видобутком, транспортуванням і використанням корисних копалин, забезпечується близько 64% доходів федерального бюджету", – зазначив аудитор Рахункової палати РФ Михайло Мень.

  Відомство проаналізувало стан мінерально-сировинної бази країни і прийшло до висновку, що при всьому багатстві та розмаїтті вона поки не тільки не може служити драйвером економічного зростання, а й має ризики стагнації через різні управлінські помилки і адміністративні бар'єри.

  "У надрах країни залягають практично всі розвідані в світі корисні копалини. Однак потенціал цих ресурсів не затребуваний в повному обсязі. Сьогодні з 283 видів корисних копалин, виявлених в надрах Російської Федерації, видобувається тільки 86", – підкреслив Мень.

  У Рахунковій палаті РФ склали звіт, в якому вказали, що Росія володіє запасом нафти, який вичерпається через 35 років. При цьому на частку важко видобутої нафти припадає 65% всіх запасів. Якщо не добувати цей ресурс, то торгувати нафтою РФ зможе тільки 20 років.

  Природного газу в Росії вистачить на 50 років. Приріст запасів газу нижче рівня видобутку, а приріст запасів нафти перевищує її видобуток незначно. До того ж потенціал відкриття великих родовищ майже вичерпаний. В інших регіонах добувати природні ресурси складніше: цьому не сприяють природно-кліматичні особливості і високі інвестиційні ризики.

  У 2019 році, за офіційними даними, запаси російської нафти були оцінені у 40 трлн рублів, а природного газу – в 11 трлн рублів. Вартість інших корисних копалин не перевищила 55,24 трлн рублів.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми