Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Україна на третину збільшила закупівлі газу

 • Джерело: epravda.com.ua.  → Ключові теги: газ, ГТС, ПСГ

  "Оператор ГТС України" за 8 місяців 2020 року протранспортувало 12,5 млрд куб. м газу з Європи на замовлення своїх клієнтів, що на 30% (на 2,9 млрд куб. м) більше, ніж за аналогічний період минулого року і це також на 63% перевищує середній показник у 2016-2019 роках.

  9714_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  Про це повідомляє пресслужба ОГТСУ.

  "Імпорт газу в Україну став рекордним за останні п’ять років. В даному випадку це добра новина, адже 65% з цих обсягів трейдери завели в Україну для зберігання та подальшого транзиту, і лише решта – пішли на український ринок. Це означає, що Україна геополітично та економічно є цікавим і вигідним партнером для Європи. Тому Оператор ГТС і надалі працюватиме над бізнес-розвитком своїх можливостей, зокрема й щодо напрямку утворити в Україні європейський газовий хаб", – зазначив гендиректор ОГТСУ Сергій Макогон.

  Всього за січень-серпень 2020 року імпорт із Словаччини склав 8,0 млрд куб. м (+35% у порівнянні до аналогічного періоду минулого року), із Угорщини – 3,2 млрд куб. м (+20%), із Польщі – 1,3 млрд куб. м (+34%).

  Віртуальним реверсом (backhaul), який вперше став доступний з початком цього року, імпортовано 38%, або 4,7 млрд куб. м: із Словаччини – 1,6 млрд куб.м, Угорщини – 2,3 млрд куб. м, Польщі – 0,8 млрд куб. м.

  За оперативними даними ОГТСУ, в серпні 2020-го в Україну було імпортовано 3,4 млрд куб. м природного газу, що на 58% (або 1,2 млрд куб. м) більше за імпортні обсяги липня і на 67% (або 1,4 млрд куб. м) більше за показник серпня 2019 р.

  Також у серпні вперше було здійснено реверсне транспортування з Румунії в Україну.

  Середньодобовий обсяг транспортування газу з європейських країн до України у серпні склав 109 млн куб. м, тоді як у січні цього року він становив у сім разів менше – всього 15 млн куб м.

  З початку року в підземні сховища для зберігання в режимі "митний склад" було направлено 8,2 млрд куб. м імпортованих обсягів. Із них 60% (або 4,9 млрд куб. м) надійшли в режимі "shorthaul – митний склад" і 40% (3,3 млрд куб.м) в режимі "кордон – митний склад".

  Всього за період січня-липня тарнспортування газу з ЄС в Україну замовляли 72 трейдерів, з них 45 українських компаній та 27 іноземних. А послугами shorthaul та "митний склад" скористалися понад півсотні компаній – більша частина з яких є нерезидентами.

  Оператор ГТС зауважив, що з 1 вересня розпочав ремонтні роботи на ділянці газопроводу "Лупінг №4", який проходить через ГВС "Будінце" на кордоні з Словаччиною, і планує завершити їх до 21 вересня.

  Як відомо, з листопада 2015 року блакитне паливо надходять виключно з країн Європейського Союзу, Україна не імпортує газ з РФ.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду Європа чи Сомалі: історія українського судового розгляду
Ми вже звикли до того, що рейтинг рівня довіри до українських судової і правоохоронної систем регулярно б'є антирекорди. Але навіть на цьому тлі істор...
Xiaomi випустила Xiaomi випустила "бюджетний" ігровий комп'ютер
Xiaomi на платформі Youpin випустила настільний комп’ютер Ningmei Soul GI6 на базі процесорів AMD Ryzen R5 2600. Початкова ціна настільного ПК станови...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми