Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Ціни на АЗС б'ють всі рекорди

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: АЗС

    Експерти кажуть, що потенціал подорожчання майже вичерпаний.

    3285_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)

    Ціни на пальне в Україні продовжують стрімко зростати: за минулий тиждень вони підвищилися ще в середньому на 55 коп./л на бензини і на 65 коп./л на ДП. Тобто за другу половину жовтня і початок листопада нафтопродукти подорожчалина 1,1-1,15 грн/л, або на 5%.

    Які тенденції очікувати на цьому тижні, розповіли наші експерти: директор "Консалтингової групи "А-95" Сергій Куюн і заступник директора Науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

    Що змінилося за тиждень
    Значне подорожчання спостерігалося у всіх областях і на всі види пального. Рекорд зростання цін за тиждень – у Запорізькій області: на 87 коп./л подорожчав бензин А-92 і на 1,03 грн – дизпальне. Найменше бензин подорожчав у Донецькій області – на 21 коп./л, а дизпальне – у Чернівецькій області: на 34 коп./л. Найнижчі ціни, як і раніше, у Сумській області, найвищі – у Луганській.

    Зріджений газ також продовжив дорожчати, але повільніше. Ціни на нього зростають майже два місяці, за цей час вони підвищилися в середньому на 75 коп./л, в окремих регіонах – більш ніж на гривню за літр. Передовсім там, де газ був найдешевший, – на Чернігівщині. Тепер найнижчі ціни на газ у Миколаївській області – 12,53 грн/л, на 14 коп./л менше, ніж у Чернігівській. На минулому тижні автогаз найбільше подорожчав у Києві – на 53 коп./л, до 12,93 грн/л.

    Найдорожчий газ у Луганській області – 13,05 грн/л (+29 коп./л), тиждень тому найвищі ціни на нього були в Одеській області. Отже, Луганщина знову стала найдорожчим регіоном щодо всіх видів пального. У середньому по Україні газ подорожчав за тиждень на 18 коп./л, до 12,74 грн/л. На минулому тижні було зростання на 26 коп./л.

    Загалом розкид цін зменшився на бензини і дизпальне і збільшився на автогаз. Розкид цін на А-92 становить 14,9% (3,27 грн/л), було 16,6%; на А-95 – 13,5% (3,10 грн/л), було 15,1%; на дизель – 13,9% (2,87 грн/л), було 12,8%; на автогаз – 4,2% (0,52 грн/л), було 3,6%.

    Ціни на А-92
    Середня ціна по Україні – 23,15 грн/л (+56 коп./л).

    Ціни на А-95
    Середня ціна по Україні – 24,21 грн/л (+55 коп./л).

    Ціни на ДП
    Середня ціна по Україні – 23,53 грн/л (+65 коп./л).

    Ціни на LPG
    Середня ціна по Україні – 12,74 грн/л (+18 коп./л).

    Аналіз ситуації на ринку
    За словами Геннадія Рябцева, зміна цінової політики "Привату" дала поштовх до зростання цін в інших роздрібних мережах.

    Нагадаємо, перше підвищення у "Привата" було 18 жовтня, друге – 26 жовтня. Обидва рази цінники зросли на 1 грн/л. Тепер на АЗС цієї мережі бензин А-92 коштує 22 грн/л, А-95 і ДТ – 23 грн/л. Це, як і раніше, нижній ціновий сегмент, у великих брендових мережах паливо дорожче на 3-4 грн/л.

    Сергій Куюн також говорить, що масова зміна цін на АЗС мережі "Приват" стало головним драйвером підвищення вартості пального по всій Україні.

    "Але інші роздрібні мережі не підвищили ціни в межах двох гривень, а в середньому на 1,15 грн/л на бензини і на 1,1 грн/л на дизпальне", – зазначив експерт.

    На ринку скрапленого газу продовжився тренд на зростання цін у роздробі через підвищення їх у великому і дрібному гурті, але він виявився слабшим, ніж тиждень тому.

    За даними "Консалтингової групи "А-95", роздрібні мережі підвищили вартість газу на 5-30 коп./л. У "Привата" газ подорожчав у середньому на 7 коп./л, на станціях "БРСМ-Нафта" в Дніпропетровській, Сумській і Харківській областях – на 10 коп./л, до 12,69 грн/л. При цьому середня роздрібна ціна ресурсу в мережі піднялася на 4 коп./л, до 12,78 грн/л. Автогаз у AMIC подорожчав на 10 коп./л, до 12,58 грн/л. Такі мережі, як BVS, Prime, Marshal і Motto, підняли ціни в межах 5-30 коп./л.

    "Але до початку листопада зростання цін на всі види пального практично зупинилося", – резюмував Сергій Куюн.

    Що може змінитися за тиждень
    Експерти очікують, що на цьому тижні ні бензин, ні дизпальне дорожчати в роздробі не будуть. Головна причина – зниження цін на нафту на світових ринках через нове посилення карантинних заходів у багатьох країнах Європи. А жорсткий карантин неодмінно призведе до падіння попиту на нафтопродукти і зниження гуртових цін.

    "Ціна нафти за тиждень опустилася з 41 долара за барель до 36 доларів, більш ніж на 10%, і поки не видно підстав для зміни тренду, – говорить Сергій Куюн. – Це серйозний сигнал для ринку. Тому і в Україні поки настане цінова стабільність. Хоча можливе невелике коректування роздрібних цін в окремих мережах".

    За оцінкою експерта, такий чинник, як подешевшання гривні, курс якої впливає на гуртову ціну імпортованого пального в доларах, поки не переважить зниження цін на нафту.

    "У листопаді зростання цін на бензини і дизпальне зупиниться, якщо" Приват "не стане їх підвищувати далі, а це навряд", – згоден і Геннадій Рябцев.

    А ось стосовно газу думки експертів не збігаються. Сергій Куюн упевнений, що ціни на газ також стабілізуються.

    "Гуртові ціни падають, тому не відкидаю, що в найближчі тижні газ має подешевшати на 15-20 коп./л. Але до 10 листопада роздрібні ціни, швидше за все, залишаться стабільними", – очікує Сергій Куюн.

    Геннадій Рябцев, навпаки, говорить, що газ дорожчатиме з двох причин.

    "Перша – не весь дорогий гуртовий ресурс розпроданий у роздробі. Друга – в окремих регіонах можливий невеликий дефіцит через зниження імпортних постачань. В Європі зріс попит на скраплений газ, який використовують як пічне паливо. У підсумку середні роздрібні ціни у нас можуть підвищитися на 10-15 коп./л за тиждень", – роз'яснив Геннадій Рябцев.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми