Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Влада готує "удар" по цінам на бензин і автогаз

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: бензин, автогаз

  Передусім під удар потраплять ціни на бензин і автогаз.

  5966_7pdkovy4.jpg (50.42 Kb)


  Вартість пального на заправках незабаром може значно змінитися. Причина – депутати хочуть переглянути акцизний збір, що стягується з бензину, дизельного пального і скрапленого автомобільного газу.

  Як це може позначитися на гаманцях автовласників.

  Що маємо сьогодні
  У Раді зареєстровано чотири альтернативні законопроекти про зміну акцизного збору при продажу палива.

  Найрадикальніший документ пропонує набагато збільшити акциз на скраплений газ – з 52 євро до 139,5 євро за 1000 літрів, зрівнявши його з акцизом на дизпальне. Акциз на бензин, навпаки, хочуть зменшити з 213,5 євро за 1000 л також до 139,5 євро.

  Причина – депутати хочуть відновити справедливість, щоб усі, хто їздить, платили однакові податки в Дорожній фонд, з якого, як відомо, фінансується будівництво і ремонт автодоріг.

  Очевидно, що якщо закон приймуть, від нововведення виграють власники автомобілів з бензиновим двигуном, а ось цінові канікули для споживачів зрідженого газу закінчаться.

  Що говорять цифри
  За розрахунками експертів Консалтингової групи "А-95", у роздрібній ціні пального податки складають: для бензину 40% вартості, для ДП – 33%, для автогазу – 16%.

  З урахуванням того, що витрата газу більша, ніж бензину, на 15%, в еквіваленті виходить ціна газу 18,1 грн/л. Тобто газ все одно залишиться дешевшим за бензин, але економити на ньому в колишніх розмірах вже не вийде.

  Очікується, що ті, хто встановив газобалонне обладнання (ГБО), частково перейдуть на бензин, особливо взимку, коли витрата газу зростає.

  Але головне – не буде швидкого приросту автопарку машин з ГБО, занадто довго доведеться "відбивати" витрати. Установка нового ГБО залишиться вигідною для авто з великими пробігами – таксі, комерційного транспорту.

  Навіщо потрібен новий податок
  Чому парламентарі почали перейматися "паливними" питаннями? Виявляється, за останні пару років споживачів газу стало занадто багато.

  За оцінками експертів авторинку, в Україні налічується 2,5 млн автомобілів з бензиновими двигунами і 2,1 млн – з газобалонним обладнанням (ГБО). Пального вони споживають майже однаково.

  Ось тільки свого бензину в Україні достатньо, а зріджений газ у нас на 80% привізний. В основному його завозять з "країни-агресора" – РФ і з Білорусі, яка має тісні економічні зв'язки з РФ.

  На сьогодні паливний баланс ринку України виглядає так: дизпальне – 64%, бензин і зріджений газ – по 18%. Тому у нашої влади на порядку денному ідея – замінити російський скраплений газ українським бензином.

  "Нинішні ставки акцизів несправедливі з точки зору споживачів, які несуть різний податковий тягар при закупівлі пального. І небезпечні для енергобезпеки країни.

  Ми нарощуємо імпорт зрідженого газу з Росії і Білорусі, хоча не знаємо, куди дівати свій бензин. Ніде в світі немає такої частки зрідженого газу в паливному балансі", – стверджує директор "А-95" Сергій Куюн.

  Директор спецпроєктів НТЦ "Психея" Геннадій Рябцев говорить, що ситуація з акцизами вимагає рішення, але до законопроєктів є питання.

  "Я готовий підтримати будь-який з них, але за умови більш ретельного опрацювання економічних і соціальних наслідків їх прийняття", – сказав нам Геннадій Рябцев.

  Що може бути
  Експерти прогнозують: у тому чи іншому вигляді закон про зміну акцизів депутати приймуть. Найбільш імовірний проміжний варіант: податки на бензин знизять, але менше, ніж до 139,5 євро, а податки на газ збільшать, але не більше, ніж до 100 євро.

  Тоді виробники, трейдери і споживачі будуть задоволені. До того ж витрати споживачів стануть меншими.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми