Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Плата за розрахунок газу: алгоритм нарахування

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: газ

  Споживач сплачує саме за замовлену потужність, тому що кожна газорозподільна компанія має забезпечити і підтримувати замовлену потужність в системі, незалежно від того, скільки газу споживається.

  9784_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)


  Про це портал для споживачів природного газу 104.ua повідомив на сторінці у FACEBOOK.

  “У новій ринковій моделі кожен споживач платить не за обсяги споживання, а за користування потужністю. Кодекс газорозподільних систем прямо вказує, що оператор ГРМ «надає клієнту послугу із забезпечення цілодобового доступу до потужності мереж для можливості споживання ним відповідних об’ємів природного газу». Нова тарифна модель плати за розподіл (доставку) газу повністю відповідає європейській практиці”, – ідеться в повідомленні.

  Як зазначається, навіть коли газ не споживається, оператори ГРМ тримають його в системі під певним тиском, щоб він був доступним споживачам будь-якої миті. Саме на ці роботи і спрямовується плата за доставку газу.

  Як визначається вартість послуги:

  місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності споживача на тариф, встановлений Регулятором.
  Іншими словами, розмір плати за доставку газу для кожного споживача розраховується індивідуально – на основі обсягів його фактичного споживання газу у попередньому газовому році. При цьому, якщо у поточному році ви вживаєте заходів з енергозбереження і зменшуєте свій обсяг споживання газу, то в наступному році платитимете за доставку меншої кількості одиниць енергоносія до вашої оселі.

  “Таким чином, нова тарифна модель плати за доставку газу містить прозорі умови розрахунків і стимули для споживачів економити та встановлювати енергоефективне обладнання”, – підсумували на порталі.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми