Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Експерт прокоментував ціни на електроенергію

  • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: електроенергія

    Скасували пільговий тариф на електроенергію. З 90 коп. за перші 100 кВт-год. ціна зросла до 1,68 грн, тобто майже вдвічі. І це б'є по найбільш незахищених верствах населення. Такого потужного збільшення тарифу світова практика ще не знає. Триває криза, в інших країнах навпаки збільшують соціальну допомогу і проводять більш лояльну тарифну політику. У нас спостерігаємо абсолютний економічний нонсенс.

    8670______500x317.jpg (39.64 Kb)

    Про це розповідає фінансовий експерт Олексій Кущ.

    З його слів, після скасування пільгового тарифу з 1 квітня буде запущений ринок електроенергії для населення.

    "Буде скасований режим ПСО чи спеціальних зобов'язань, які ніс Енергоатом, коли постачав дешеву електрику для населення. Компанія зможе продавати електроенергію дешевше промисловим підприємствам, а населення купуватиме її на ринку. Це призведе до того, що тариф для населення може зрости до 3,5 гривні за 100 кіловат-година. Одразу такої ціни не буде. Спочатку зросте на 40-50 відсотків. Але потім швидко дійде до такого показника", - переконаний експерт.

    Уряд пообіцяв разову компенсацію тим, хто використовує електроопалення. На це з держбюджету планують виділити 1,4 млрд грн.

    "В уряді хочуть після 1 квітня сказати, що в нас знов буде пільговий тариф на перші 100 кіловат-година. Але він буде вже не 90 копійок, а 1,68 гривні. А кожну наступну кіловат-годину всі купуватимуть за ринковою високою ціною. Це рішення вдарить вже й по середньому класу, тобто людях, які встановлювали в приватних будинках електричні котли. Також вплине на тих, хто використовує пральні машини, кондиціонери і електроплити. Їхні платіжки значно збільшаться", - додає Олексій Кущ.

    Експерт називає заплановану разову виплату тим, хто має електроопалення, - окозамилюванням.

    "Ці компенсації не зможуть нічого перекрити. Відбувається підміна системних рішень точковими", - вважає він.

    На його думку, в інших країнах грошова допомога працює, бо там є перевірена система людей, які дійсно її потребують.

    "Там суспільство поділене на певні сегменти. Відомо, скільки багатих, скільки належить до середнього класу, скільки бідних. Проведена перевірка отримувачів допомоги, тобто з'ясували, скільки людей потребують виплат і в якому обсязі. Після верифікації проводять селекцію - коли в реєстрі отримувачів виявляють мертві душі, фіктивних отримувачів, людей, які мають тіньові доходи. Так держава точно знає, скільки людей потребують допомоги і в якому обсязі", - пояснює Олексій Кущ.

    З його слів, натомість в Україні немає такого.

    "У нас немає верифікованої системи. Селекцією ніхто не займається. Субсидію може отримати людина, яка по 3-4 рази виїжджає за кордон відпочивати і проживає у центрі міста. Величезна кількість людей має тіньові доходи й отримує субсидію на тому ж рівні, як і пенсіонер, який отримує 3 тисячі гривень. Через це державні кошти використовуються неефективно. До людей, які потребують допомоги, вони надходять у меншому обсязі", - переконаний експерт.

    На його думку, в основі всіх рішень уряду має бути закладений принцип, що ціна на будь-який товар і послугу має відповідати платоспроможному попиту з боку споживача.

    "Згідно з нашим законодавством, надра, природні ресурси належать народу, а механізмів конвертації цього права власності у соціальне благо немає. Їх потрібно створити у вигляді дешевих цін на газ та електроенергію для населення. Якщо є магістральні мережі, побудовані державою, державні Енергоатом і Укргідроенерго, які генерують приблизно 60 відсотків електроенергії, значить має бути механізм конвертації цього активу в соціальне благо у вигляді доступної електроенергії для населення. Якщо щось продається за ринковою ціною, потрібно створити Національний резервний фонд, який накопичував би прибутки від продажу цього ресурсу з відповідним розподілом цих коштів на користь населення", - переконаний експерт.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми