Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Більшість АЗС продають бензин собі у збиток - експерти

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: АЗС

  Станом на 25 січня 2021 року близько 4300 АЗС, або 64% ​​від загальної кількості в Україні, торгували бензином в збиток.

  2677_96_main.jpg (36.17 Kb)


  Про це повідомили в Консалтинговій групі «А-95» на основі даних спеціально проведеного дослідження.

  Експерти оцінили собівартість закупівлі імпортних нафтопродуктів у січні 2021 року на основі світових котирувань і зіставили їх з поточними цінами трьох груп гравців роздрібного ринку — преміальних мереж (ОККО, WOG, Shell, Socar і ряд інших загальною чисельністю 1200 станцій), консолідованої мережі групи «Приват» (1500 АЗС) і станцій компаній-дискаунтерів (Мotto, БРСМ, «Авантаж», Marshal та інше загальною чисельністю 2800 станцій). При розрахунку також були враховані типові дисконти від стели: 3,5 грн/л в преміальних мережах, 1 грн/л — у дискаунтерів і відсутність знижок в мережі «Привату».

  В результаті станом на 25 січня розрахункова націнка в мережі дискаунтерів на бензин А-92 склала 0,42 грн/л, на бензин А-95 — 0,25 грн/л і 1,17 грн/л на дизпальне (всі значення без ПДВ).

  У мережі «Привату» дані показники склали відповідно 0,67 грн/л, 0,5 грн/л і 2,83 грн/л.

  «Преміальні» станції працювали з націнкою 2,75 грн/л по бензину А-92, 2,58 грн/л — по А-95 і 4,08 грн/л по дизпальному.

  Аналітики також звертають увагу на той факт, що фактичні ціни на бензин А-95 в мережах дискаунтерів нижчі, ніж середня вартість цієї марки в опті. Так, за даними щоденного моніторингу «А-95» на найбільшому ринку країни — столичному — ця марка бензину 25 січня пропонувалася бензовозними нормами в середньому по 23,08 грн/л, тоді як в мережах дискаунтерів з урахуванням знижок бензин А-95 продавався в середньому по 22,7 грн/л.

  У Консалтинговій групі «А-95» зазначають, що з урахуванням витрат АЗС на реалізацію в діапазоні 1−1,5 грн/л продаж бензинів всіх марок в мережі дискаунтерів і групи «Приват» наразі є збитковим. Реалізація дизпалива у дискаунтерів відбувається з рентабельністю, близькою до нульової, а у групи «Приват» залишається прибутковою.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми