Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Зміна постачальника "блакитного палива": як зекономити газ

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: газ

    Ціна на газ – це не єдиний важливий показник, кажуть фахівці.

    5332_13911-1_large.jpg (45.77 Kb)

    Україна перейшла до конкурентного ринку блакитного палива – споживачі можуть вибирати собі постачальників газу. Понад 50 газзбутів по всій країні змагаються за увагу клієнтів, пропонують різні ціни, приваблюють додатковими умовами, акціями та онлайн-сервісом.

    Анастасія Катаєва з'ясувала, як укласти договір і на що потрібно звертати увагу, вибираючи постачальника газу.

    Дізнатися і порівняти пропозиції постачальників газу можна на їхніх сайтах. Там само можна подати і заявку на під'єднання. До неї потрібно прикласти скан-копії документів. Ось список:

    паспорт;
    ідентифікаційний код (ІПН);
    документи на житло;
    платіжки від попереднього постачальника.
    Постачання палива від нової компанії має розпочатися максимум через три тижні.

    І, звичайно, все це можна зробити наживо – в офісах компаній.

    "Усі спори, оформлення документів і все інше, що стосується попереднього постачальника, бере на себе новий. Борги не є перешкодою для зміни постачальника", – підказує експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.

    За пів року постачальників змінили тільки 3% споживачів. А тепер, коли ціна газу для населення фіксована, охочих стало ще менше.

    Проте звертати увагу тільки на прайс – це велика помилка, кажуть експерти. Важливо також переконатися, наскільки зручно подавати заявку, оплачувати рахунки... Тобто перевірити загальну якість сервісу.

    "Досить поширеною є світова практика постачання електроенергії та газу від одного постачальника. Це зручно як під час під'єднання, так і в подальшому обслуговуванні. Це додаткові сервіси та економія часу", – розповідає директор з продажу та обслуговування клієнтів енергопостачальника YASNO Євген Бушма.

    Ще один плюс такого варіанту – загальний для обох послуг онлайн-кабінет. У ньому відразу видно рахунку і за електричну енергію, і за газ. А для оплати за цими рахунками навіть не потрібно виходити з дому.

    Вибирати і змінювати постачальника можна скільки завгодно раз. Тобто 15 млн українських споживачів перестали бути заручниками контор, які могли встановлювати захмарні ціни або забувати про заявки і прохання клієнтів.

    Нагадаємо, гранична ціна на газ 6,99 грн за кубометр встановлена з 1 лютого. Відповідно, платіжки за зниженим тарифом люди отримають тільки в березні, а в лютому за січень потрібно заплатити більші суми. При цьому українцям не нараховуватимуть штрафи і пеню за прострочені розрахунки за газ або тепло за січень.

    До речі, в YouTube з'явився оригінальний влогер-пенсіонер. Фішка його в тому, що дід обговорює гарячі теми не сам, а вчиться життя у молоді, радячись з нею. Це відверто, місцями зухвало і прикольно. Рекомендуємо: "Дід Панч і молодь". Свіжий випуск – про п'яних за кермом.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома Натяжные потолки: идеальное решение для вашего дома
Натяжные потолки — это современное и практичное решение для обновления интерьера вашего дома. Они представляют собой полотно, натянутое на металлическ...
Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі Венчур білдер CLUST виводить бренд вітамінів Perla Helsa на ринок Польщі
Венчур білдер CLUST оголосив про співпрацю з відомим українським брендом вітамінів і дієтичних добавок Perla Helsa та вихід на ринок Польщі. Тестувати...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми