Населення України в 2020 році скоротило споживання природного газу на 14% – до 8,2 млрд куб. м порівняно з 2019-м, коли було спожито 9,5 млрд кубометрів.
Про це повідомляє Державне агентство з енергоефективності й енергозбереження за оперативними даними НКРЕКП.
Як зазначається, споживання блакитного палива населенням минулого року зменшилося на 1,3 млрд м3. Це означає, що близько 220 млн доларів не витрачено на закупівлю газу.
Причини скорочення споживання газу:
на це впливають у т.ч. заходи з енергоефективності. Цьому сприяють і програми підтримки: «теплі кредити», Фонд енергоефективності, місцеві програми співфінансування тощо. Зокрема, «теплими кредитами» минулого року скористалися понад 110 тис. учасників, які інвестували 1,04 млрд грн в енергоефективні заходи;
результати щорічної оцінки роботи програми показують, що в середньому економія газу приватними домогосподарствами становить близько 30%.
Обсяг споживання газу бюджетними та релігійними організаціями не змінився і склав минулого року 400 млн м3, як і в 2019 році.
Водночас підприємства теплокомуненерго збільшили використання газу на 3% або на 200 млн м3 (з 7,4 млрд м3 за 2019 р. до 7,6 млрд м3 за 2020 рік).
«Це говорить про те, що потрібно сприяти розвитку біоенергетичних проєктів, які безпосередньо заміщують газ. Для цього вже розроблено низку законопроєктів, щоб усунути бар’єри на ринку та сприяти інвестуванню у встановлення енергогенеруючих потужностей на місцевих видах палива. Крім цього, на такі показники ймовірно вплинув більш холодний опалювальний період у 2020 році у порівнянні із відповідним періодом 2019 року», — повідомляють у Держенергоефективності.