В Європі заповнення підземних сховищ Європи у відсотковому обчисленні досягло мінімального рівня за історію ведення бази Gas Infrastructure Europe (із 2011 року). Як пояснюють у "Нафтогазі", в результаті на високому рівні зараз і ціни на газ в Україні.
Раніше найглибше опускалася крива рівня запасів 2018 року (у ту зиму сховища Старого Світу спустошив холодний фронт "Звір зі Сходу"). Хоча в 2021 році рівень запасів на момент завершення сезону відбору і не досяг історичного мінімуму, але розпочате закачування йде дуже низькими темпами.
При цьому через вплив планових ремонтів на газопроводах "Ямал-Європа" (з 6 по 10 липня) і "Північний потік" (із 13 по 23 липня) цей показник може бути ще нижчим. Середній п'ятирічний рівень запасів на початок сезону відбору становить 92%.
"Зараз на ринку поки немає передумов для зниження ціни. Про це також свідчить ситуація, яка склалася в Європі. Станом на кінець травня 2021-го близько 36 млрд куб. м природного газу зберігається в ПСГ Європи, і це тільки 35% наповненості. Це на 37 млрд куб. м менше, ніж у минулому році – станом на кінець травня 2020 року. Незважаючи на незначне зниження (6-7%), високі ціни на природний газ в Європі зберігаються – станом на кінець травня вартість природного газу на європейських хабах досягає 25,4 євро/МВт-година", – розповіли у компанії ГПК "Нафтогаз Україна".