Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

З 1 липня знову подорожчає "світло"

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: електроенергія

  Є два сценарії зростання тарифів на електроенергію в Україні з 1 липня. За одним ціна збільшиться на 50%, а за другим — майже вдвічі.

  8227_29_main_new_1509094336.jpg (84.13 Kb)


  За спожиті до 500 кВт/год на місяць тариф буде у розмірі 1,68 грн за кВт/год. Обсяг понад 500 кВт/год на місяць оплачуватиметься за ринковою ціною. Діятиме для всіх категорій споживачів, незалежно від обсягів споживання. Варіанти подорожчання електроенергії для населення України розрахував аналітичний центр DiXi Group.

  "При запровадженні конкурентного ціноутворення для домогосподарств ціни на електроенергію в середньому становитимуть 3,27 гривні за кіловат-годину для споживачів ОЕС України та 3,50 гривні за кіловат-годину для споживачів Бурштинського енергоострова", - зазначили експерти.

  Є підстави очікувати, що середні ціни на електроенергію для основної частини українців будуть близькі до нинішньої ціни для непобутових споживачів другого класу напруги - 3,40 грн за кВт/год з ПДВ.

  "Середній місячний платіж за електроенергію для побутових споживачів, за оціночними прогнозами, зросте наступним чином: за першим сценарієм для споживачів без електроопалення - на 5 відсотків, з електрообігрівом в опалювальний період - на 50 відсотків. За другим сценарієм зростання очікується майже вдвічі", - зазначили експерти.

  Найменший ринковий тариф отримають жителі Києва - 2,62 грн за кВт/год, трохи вищий буде на Дніпропетровщині – 2,99 грн за кВт/год, Київська область – 3,03 грн за кВт/од.

  Найвищі тарифи будуть для жителів Івано-Франківської області - 3,83 грн за кВт-год, Закарпатської області – 3,91 та Луганської області - 4,06 грн за кВт-год.

  Бюджетні витрати на субсидії щодо 2020 року можуть зрости орієнтовно на 17% за першим сценарієм та на 50% за другим сценарієм, прогнозують аналітики.

  "В Україні побутовий споживач компенсує лише половину реальної вартості виробництва, передачі, розподілу та постачання спожитої ним електроенергії. Ця недоплата компенсується коштом виробників, які не доотримують значні прибутки. Крім того, це істотно викривлює ринок, створює цінові та фінансові перекоси, дає некоректні сигнали учасникам ринку та значно погіршує інвестиційний клімат у секторі. Виправити ситуацію можна лише через механізм ринку", - вважають аналітики DiXi Group.

  28 квітня Кабінет міністрів ухвалив рішення про ще одне продовження дії фіксованої ціни на електроенергію для населення в розмірі 1,68 грн за кВт/год до 30 червня 2021 року.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми