Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Росія не хоче збільшувати транзит газу через Україну

 • Джерело: ukrinform.ua.  → Ключові теги: транзит, газ

  Відкрите акціонерне товариство «Газпром» відмовилось збільшувати транспортування газу до ЄС через Україну, що спричинило стрибок цін на європейських газових хабах.

  1476_24_main.jpg (52.23 Kb)

  Про це повідомили в пресслужбі ТОВ «Оператор ГТС».

  Зазначається, що у травні 2021 року був проведений аукціон з розподілу додаткових переривчастих потужностей на всіх точках міждержавного з’єднання, зокрема, на кордоні Україна — РФ — точці Суджа. Після того, як на ньому була розподілена вся запропонована потужність обсягом 15 млн кубометрів на добу на гарантованій основі, ОГТСУ запропонував додаткові потужності обсягом 63,7 млн кубометрів на добу.

  Щоправда, як і на аналогічному аукціоні наприкінці квітня, російська сторона проігнорувала пропозицію.

  Такий результат і відсутність додаткових обсягів транзиту вплинули на ціни на європейських хабах — вони підскочили до 333 дол. за 1 тис. кубометрів, зауважили в ОГТСУ.

  «Незважаючи на високі ціни на газ в ЄС, Газпром не скористався можливістю збільшити транспортування газу до ЄС через Україну, як це передбачено існуючою транзитною угодою, хоча це дозволило б додатково поставити до Європи 2 млрд куб. м у червні, що прискорило б заповнення європейських газових сховищ. Це ще раз підкреслює вразливість кон’юнктури на європейського ринку через монополізацію експорту газу лише однією компанією», — прокоментував генеральний директор ОГТСУ Сергій Макогон.

  Нагадаємо, за даними ОГТСУ, у травні 2021 року транзит природного газу українською ГТС до країн Європи становив 3,85 млрд кубометрів. Порівняно з квітнем обсяг транзиту збільшився майже на 4%. Середньодобовий транзит становив 124 млн кубометрів.

  Транзитну угоду між НАК «Нафтогаз України» та російським ВАТ «Газпром» укладено наприкінці 2019 року строком на п’ять років. Вона передбачає бронювання Газпромом потужностей для транзиту в обсязі 65 млрд кубометрів у 2020 році та по 40 млрд кубометрів у 2021−2024 роках.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як обирають коледж для подальшого навчання? Як обирають коледж для подальшого навчання?
Останніми роками спеціальність "Психологія" стає все більш популярною серед абітурієнтів, які обирають коледж психології для подальшого навчання. Ця т...
Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить? Снаряжение для туризма и кемпинга. Где купить?
Современные путешественники все чаще обращаются к Интернет-магазинам для покупки туристического снаряжения. Это неудивительно, ведь Интернет предостав...
Як працює реклама у Telegram? Як працює реклама у Telegram?
Реклама у Telegram стає дедалі популярнішою завдяки унікальним можливостям платформи. Ось ключові аспекти роботи реклами в цьому месенджері.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми