Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

"Газпром" прокоментував відмову прокачувати газ через Україну

 • Джерело: nv.ua.  → Ключові теги: Газпром, Польща

  Газпром не купував транзитні потужності на рік вперед, оскільки ринок надає можливість гнучко бронювати на короткий термін.

  0472_6fc5dd1e-e81f-4291-9a47-70179c12325d_cx0_cy6_cw0_mw1024_mh1024_s.jpg (54.81 Kb)


  Про це сказано в заяві компанії.

  «Газпром не брав участь в аукціоні 5 липня 2021 року на річні газотранспортні потужності у Східній і Центральній Європі, беручи до уваги забезпеченість газотранспортними потужностями під поточні зобов’язання компанії і можливості їх гнучкого додаткового бронювання на наступних, в тому числі короткострокових, аукціонах», — прокоментували в російській компанії підсумки аукціонів.

  Нагадаємо, 5 липня в Європі пройшли аукціони бронювання на газотранспортні потужності на найближчий і наступні роки («газовий рік» починається 1 жовтня).

  Аукціон на додаткові «тверді» газотранспортні потужності з прокачування газу через Україну (9,8 млн кубометрів на добу) проводився на додаток до бронювання на основі довгострокового контракту (40 млрд кубометрів на рік — або 109 млн кубометрів на добу).

  Польський газотранспортний оператор Gas System виставив потужності газопроводу Ямал-Європа у 79 млн кубометрів на добу.

  Запропонована на обох аукціонах потужність залишилася незатребуваною. І хоча вантажовідправники можуть забронювати потужність на квартальних і щомісячних аукціонах, нова частка невизначеності відразу відбилася на цінах.

  Лібералізація європейського газового ринку привела до відмови від довгострокових договорів на транзит. Їх замінило прозоре аукціонне бронювання — щоб виключити зайві витрати за бронювання надлишкових потужностей з ціни газу. В результаті вантажовідправники вільні бронювати тільки той обсяг потужностей, який їм потрібен, і на той час, коли буде необхідно.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Як TikTok використовують для просування бізнесу Як TikTok використовують для просування бізнесу
Соціальна мережа TikTok – це потужний та відносно дешевий спосіб у залученні клієнтів для вашого бізнесу в Інтернеті.
Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд Продукція Pulsar - Тепловізори і тепловізійні приціли: огляд
Pulsar є відомим брендом у світі тепловізійних технологій, відомим своєю передовою продукцією для різних галузей, включаючи військове застосування, по...
Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес Футбол: Не лише гра, але й вигідний бізнес
Футбол не лише захоплююча гра, а й великий бізнес, який має значний економічний вплив на глобальному рівні. Цей спорт залучає мільйони людей як гравці...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми