Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Росія спровокувала рекордний ріст цін на газ у Європі

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: ціни, газ

    Біржова вартість блакитного палива в ЄС різко зросла; такого дорогого газу Європа не бачила з холодного березня-2018.

    8162_programma-gosudarstvennogo-sofinansirovaniya-pensii-800x450.jpg (38.27 Kb)

    Біржова ціна на природний газ в Європі досягла 555 доларів за тисячу кубометрів. Це рекорд за три з половиною роки – з початку березня 2018-го, коли газ дорожчав через сильне похолодання в ЄС.

    Тепер газ у Європі дорожчає на тлі скорочення поставок з Росії. Обсяги російського палива в ЄС знижуються через газовий шантаж Кремля, а також на тлі аварії на заводі "Газпрому" на Ямалі.

    З дня аварії 5 серпня поставки на вході в газотранспортну систему Німеччини в середньому становили близько 1,5 млн куб. м на годину. 11 серпня фізичний потік газу по магістралі знизився ще сильніше – до 0,8 млн кубометрів.

    Аварія на заводі "Газпрому"
    Пожежа на заводі "Газпрому" почався в ніч на 5 серпня, рятувальні служби повідомили про його локалізацію до полудня того ж дня, проте повністю впоратися з пожежею вдалося лише 6 серпня. Завод розташований за 28 км від Нового Уренгоя і займається підготовкою газового конденсату до транспортування.

    Через пожежу завод повністю зупинив прийом сировини – це призвело до істотного зниження видобутку "Газпрому". Також знизилися фізичні поставки газу на експорт по газопроводу Ямал – Європа, який розташовано в тому самому газотранспортному коридорі, що й аварійний завод.

    Крім іншого, "Газпром" почав екстрений відбір газу з підземних сховищ у Європі та Росії.

    Газовий шантаж
    Росія створює штучний дефіцит газу в Європі, знижуючи постачання і спустошуючи сховища, пояснював генеральний директор "Оператора ГТС України" Сергій Макогон. А тому в ситуацію мають втрутитися європейські антимонопольні органи.

    Макогон впевнений, що такими діями російська компанія переслідує дві мети – економічну і політичну:

    підвищення ціни на блакитне паливо;
    прискорення процесу введення в експлуатацію "Північного потоку – 2".
    Нагадаємо, "Північний потік – 2" передбачає будівництво двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу на рік. Нині проєкт готовий на 99%.

    Незважаючи на всі санкції, 10 червня Росії вдалося добудувати одну з двох ниток газопроводу. До завершення другої нитки, як заявляють в РФ, залишається близько 70 км. Будівельники "Північного потоку – 2" вважають, що ще близько 2-3 місяців потрібно на тести і сертифікацію, тому газ по "трубі" пустять до кінця 2021 року.

    В кінці травня президент США Джо Байден вирішив відмовитися від нових санкцій стосовно швейцарської компанії Nord Stream 2 AG, що контролює будівництво російського газопроводу "Північний потік – 2". Старі обмеження залишилися чинними;
    В кінці липня США і Німеччина досягли угоди про запуск "Північного потоку – 2". ці домовленості не влаштували Україну та Польщу.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми