Бензин та енергетика Автор: RomanK Друкувати

Нафта і газ подорожчали до рекордних відміток

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: нафта

    Вартість нафти з моменту початку пандемії і її значного падіння зросла в 3 рази, а світові ціни на газ протягом серпня залишаються рекордно високими.

    5300_9yiwtie_650x410.jpg (35.22 Kb)

    Отже, з початком пандемії в березні 2020 року ціни на нафту марки Brent обвалилися в два рази, до 20 доларів за барель. На деяких торгових майданчиках з початком пандемії ціни падали до рівня нижче ніж 10 доларів за барель.

    Але з приходом 2021 року ціни на нафту почали знову зростати, і вже в середині лютого вартість нафти перевищила 60 доларів за барель. У липні вартість нафти вже була вище позначки 77 доларів за барель. Потім в середині серпня стався незначний спад до рівня 68 дол. за барель. Таким, чином розцінки на нафту повернулися на рівень до початку пандемії.

    Водночас в липні ціна на газ в Європі перевищила історичний максимум, досягнувши 40 євро за мегават-годину, що еквівалентно майже 500 доларів за тисячу кубометрів. Протягом серпня ціна на блакитне паливо продовжили своє зростання, досягнувши 560 доларів за тис. куб. м.

    При цьому за рік вартість газу в світі зросла в 3 рази, з 180 доларів рік тому.

    Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що ціни на газ в Європі і світі перебувають на одній з найвищих позначок за останні 20 років.

    Директор департаменту казначейських операцій Юнекс Банку Ганна Волуйчак пояснила УНІАН, що зростання вартості сировинних товарів було спровоковане відразу декількома факторами, пов’язаними з виходом світової економіки з найгострішої фази коронакризи.

    Зокрема, стрімке зростання економік багатьох країн призвело до збільшення попиту на сировину. За час пандемії виробництво в багатьох галузях скорочувалося, тому обсяги пропозиції були менші, а на деяких ринках навіть почали говорити про ймовірний дефіцит.

    З іншого боку, за час пандемії світова економіка отримала потужну ін’єкцію ліквідності, тобто збільшилися грошові вливання з боку центральних банків.

    Частина цих коштів неминуче потрапила на біржі, що призвело до стрімкого зростання спочатку цін на акції технологічних гігантів, які, як вважалося, найменше постраждають від коронакризи. А потім, коли світ почав виходити з піке і багато країн стали активно вакцинувати населення, пішли вгору і ціни на сировинні товари.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми